tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Modlin już w ten weekend!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Modlin już w ten weekend!

Autor: Łukasz Świderek 2010.04.28, 12:06 1 Drukuj

Organizatorzy zapowiadają wspaniałą atmosferę, a o stronę sportową chyba martwić się nie musimy

Po blisko ośmiu miesiącach oczekiwania kibice WMMP będą mogli wreszcie zobaczyć swoich idoli na okazjonalnym torze w Modlinie pod Warszawą. Organizatorzy zapowiadają wspaniałą atmosferę, a o stronę sportową chyba martwić się nie musimy.

Wyścigi motocyklowe czekały jedenaście lat, żeby wrócić do stolicy. Niestety Warszawa nie doczekała się jeszcze toru z prawdziwego zdarzenia, dlatego musimy zadowolić się trasą okazjonalną budowaną właśnie na terenie portu lotniczego Modlin. Wczoraj wieczorem miejsce to było wizytowane przez przedstawicieli SWM i niestety pojawiło się kilka wątpliwości, które wspólnie z organizatorem mają być rozwiązane. W tym miejscu wypada przypomnieć wszystkim, że w czwartek o dziewiętnastej odbędzie się obowiązkowe spotkanie zawodników. Jest to ważna informacja, ponieważ będą tam tłumaczone zasady bezpieczeństwa. O dwudziestej w tym samym miejscu odbędzie się też spotkanie SWM, gdzie nieobecni podczas spotkania założycielskiego będą mogli się zapisać.

Od strony sportowej raczej nie ma co się martwić o emocje. Połączone wyścigi klas Superbike i Superstock 1000 gwarantują ostrą rywalizację choćby ze względu na nazwiska z listy startowej. Koalicja BMW kontra „reszta świata", drużyny, której liderami będą z pewnością Bartek Wiczyński, Paweł Szkopek i Mistrzowie Polski Andy Meklau i Gwen Giabbani. Informację o starcie tego ostatniego podawaliśmy pierwszego kwietnia, ale tylko „widowiskowa" nazwa zespołu była żartem. Miło nam, że jeśli nawet pierwszego kwietnia piszemy takie rzeczy koledzy z drukowanej konkurencji kopiują nas. Szkoda, że oryginalne źródło informacji nie było podane. Wspomniani wcześniej „Bawarczycy", czyli Janusz Oskaldowicz i Irek Sikora mają za sobą już pierwsze starty w tym roku. Janusz był piąty podczas zawodów Alpe Adria na torze Hungaroring, a Irek rozpoczął sezon w IDM i wyścigi kończył odpowiednio na osiemnastym i dwudziestym drugim miejscu. W Lausitz startował też Andy Meklau (10 i 5).

Emocji nie powinno zabraknąć też w Supersport, gdzie oprócz starych wyjadaczy na mocnych motocyklach startować będzie młodzież na maszynach w specyfikacji Superstock 600. Młodzi walczą o podwójną stawkę, ponieważ oprócz tytułu w Supersport mogą wywalczyć tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski. Niestety na starcie tych wyścigów może zabraknąć Daniela Bukowskiego, który odniósł kontuzję na siłowni i musiał już odpuścić Alpe Adria na Hungaroring. Daniel ma się pojawić w Modlinie, ale decyzję o starcie podejmie dopiero po pierwszym treningu.

W klasach markowych tłumnie jak zawsze będzie w Suzuki GSX-R Cup i nowopowstałym BMW Cup, a dość luźno w klasach Hondy. Do dziś w obu kategoriach (CBR125R i Hornet) zgłosiło się po dwunastu zawodników, ale wielu może nie stawić się w Modlinie z powodu przygotowań do matury. Kompletu zawodników organizatorzy spodziewają się też w klasach Pucharu Polski.

Całe zawody mają mieć atrakcyjną oprawę i przybyli kibice na pewno nie powinni się nudzić. Kto najszybciej przyzwyczai się do nowego obiektu dowiemy się już jutro. Jedno jest pewne. Mimo, że wielu zawodników krytykowało pomysł ścigania się po lotnisku, większość wyjedzie zadowolona. Każdy bowiem ustanowi swój życiowy rekord na tym obiekcie.

Relacje i wyniki z Modlina codziennie na Ścigacz.pl.

Alek Dubelski Modlin 1999
Piotr Gorka na BMW
marcin kaldowski
wiczynski wmmp i runda 2009 poznan niedziela e mg 0209
Xavier Retat 1999
zawodnicy jazda test torow lublin ryki a mg 0279
Korobacz trofea
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę