tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mateusz Korobacz - WMMP Brno tuż przed maturą NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mateusz Korobacz - WMMP Brno tuż przed maturą

Autor: Informacja prasowa 2010.05.12, 10:32 2 Drukuj

Dzień przed swoim ostatnim egzaminem maturalnym, poznaniak Mateusz Korobacz wystartuje w najbliższy weekend w pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na światowej sławy torze w czeskim Brnie.

Seria miała zostać zainaugurowana już na początku maja na tymczasowym torze wytyczonym na lotnisku w podwarszawskim Modlinie, jednak z wielu powodów została ona odwołana. Tym sposobem zawodnicy planujący start w WMMP i klasach pucharowych miało dwa dodatkowe tygodnie na przygotowania.

18-letni Mateusz Korobacz, jeden z głównych faworytów do tytułu w nowopowstałej, juniorskiej klasie Superstock 600, wykorzystał ten czas w nieco inny sposób niż jego rywale... Przystępując do egzaminów maturalnych w poznańskim IV LO. Niemal natychmiast po zakończeniu przedostatniego z nich, zawodnik zespołu Yamaha POLand POSITION w czwartek uda się do Czech, gdzie czeka na niego profesjonalny tor.

Tor imienia Tomasa Masaryka, znajdujący się na przedmieściach drugiego największego miasta Czech, Brna, to jeden z najlepszych obiektów wyścigowych w Europie, doceniany przez zawodników prestiżowych mistrzostw świata MotoGP i World Superbike. Szybka i szeroka, ale i wypełniona technicznymi szykanami, ponad pięciokilometrowa trasa, to wyzwanie zarówno dla zawodnika, jak i dla motocykla.

Mateusz Korobacz na torze w Brnie ścigał się już rok temu, stając na podium wyścigu markowego pucharu Fiat Yamaha Cup. Poznaniak nie może więc już doczekać się weekendu i jazdy na swoim motocyklu, przygotowanym przez świetnego tunera i byłego, utytułowanego zawodnika, Teodora Myszkowskiego.

Mimo silnej, zagranicznej konkurencji, Korobacz udaje się do Brna z zamiarem walki o zwycięstwo w niedzielnych wyścigach klas Superstock 600 i Supersport, które odbędą się osobno, w ramach WMMP i europejskiego pucharu Alpe Adria Cup, odpowiednio o 13:35 i 15:35. Więcej informacji o Mateuszu znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowej.

Mateusz Korobacz:

„W Brnie wystartujemy razem z zawodnikami z całej Europy, ścigającymi się w Alpe Adria Cup. To oznacza dodatkową konkurencję i jeszcze bardziej zaciętą walkę o czołowe pozycje. Z drugiej strony klasy Superstock 600 i Supersport pojadą osobno, dlatego planuję wystartować w obu, aby spędzić jak najwięcej czasu na torze. Moim celem w tym roku jest mistrzostwo w klasie Superstock 600, dlatego w Brnie chcę być pierwszym Polakiem na mecie. Do Czech przyjadę dopiero w czwartek wieczorem, prosto z egzaminu maturalnego z geografii. Stracę kilka treningów wolnych, dlatego czeka nas długi piątek, aby dopracować ustawienia motocykla i przetestować nowe opony, ale mimo wszystko liczę na pierwsze miejsce. Zaraz po wyścigu wracam do Poznania, gdzie w poniedziałek czeka mnie ostatni egzamin, ale nie martwi mnie to, bo do matury jestem równie dobrze przygotowany, jak do sezonu!"

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę