tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brno 2010 - Yamaha POLand POSITION już na miejscu NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brno 2010 - Yamaha POLand POSITION już na miejscu

Autor: Informacja prasowa 2010.05.12, 09:31 Drukuj

Zespół Yamaha POLand POSITION w najbliższy weekend rozpocznie walkę o punkty do klasyfikacji generalnej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na legendarnym torze w Brnie. Kibice mogli już poznać nasz Team i zawodników podczas pikniku w Modlinie. Prezentowaliśmy swoje motocykle oraz zaplecze techniczne wraz z naszymi partnerami.

Wyścigowy weekend zaczyna się dla nas już w środę, kiedy zaplanowane są pierwsze wolne treningi. Przeznaczone będą na ustawianie motocykli i dobór odpowiednich mieszanek opon, jakich używać będziemy w dalszej części zawodów, podczas kwalifikacji i wyścigów.

Czwartek i piątek będą bardzo ważne dla Adriana Paska (Rookie 600) i Przemka Salety (Rookie 1000), którzy walczą o Puchar Polski. Właśnie w tych dniach odbędą się dla nich kwalifikacje i wyścigi. Adrian znany do tej pory głównie z zawodów stunterskich, szybko uczy się nowego „fachu" i liczymy, że w Brnie zrobi kolejne postępy. Tor w Czechach jest nowym obiektem dla naszego zawodnika, ale właściwy rozwój wymaga częstych zmian obiektów i ciągłej nauki. Mamy nadzieję, że Adrian będzie niespodzianką tych zawodów. Przemek Saleta startował już na tym torze w zeszłym roku i kończąc wyścig na dziewiątej pozycji zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji Pucharu Polski. Wierzymy, że w tym roku będzie lepiej, ponieważ Przemek z każdym wyjazdem na tor robi duże postępy i jest co raz szybszy.

Dla reszty zawodników, którzy startują w klasach mistrzowskich, emocje rozpoczną się w sobotę treningami kwalifikacyjnymi, a same finały zaplanowane są na niedzielę. W Brnie liczymy na zajęcie pełnego podium w klasie Junior Superstock 600, gdzie startują nasi podopieczni Mateusz Korobacz, Artur Wielebski i Grzegorz Szczypka. W tym samym wyścigu w klasie Supersport wystąpi też Michał Pernach. Wszyscy dosiadają motocykli Yamaha R6.

W klasie Superstock 1000, naszym rodzynkiem będzie Adam Badziak, który na swoim nowym motocyklu Yamaha R1 zamierza walczyć, co najmniej o podium w swojej klasie. Rok temu Adam był najlepszym zawodnikiem WMMP w Brnie, a swoją doskonałą jazdą po mokrym torze zachwycił wszystkich obserwatorów i rywali.

Pierwsze trzy rundy tegorocznych zmagań w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski będą połączone z zawodami Alpe Adria, które jednocześnie są eliminacjami do Mistrzostw Europy i odbędą się na zagranicznych torach. To doskonała okazja do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z tej części Europy i wspaniały poligon dla rozwoju naszych zawodników. Wierzymy, że w międzynarodowej rywalizacji nasi podopieczni będą wyróżniającymi się postaciami.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę