tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WMMP Slovakiaring 2010 - druga runda w słowackim słońcu Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

WMMP Slovakiaring 2010 - druga runda w słowackim słońcu

Autor: Lovtza 2010.07.07, 12:40 21 Drukuj

Po półtora miesiąca oczekiwania, zawodnicy startujący w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski znów spotkali się na torze. Tym razem był to obiekt Slovakiaring i zamiast chodzić w zimowych czapkach, tak jak w Brnie, każdy szukał kawałka cienia lub pompował basen. Upał lejący się z nieba był okrutny, a dodatkowo wszystkich kąsały wściekłe stada komarów.

Druga runda WMMP została połączona z serią Alpe Adria i były to pierwsze oficjalne zawody na tym obiekcie. Sześciokilometrowa trasa stwarzała zawodnikom sporo problemów, a wypadki, jakie miały miejsce przez cały weekend mroziły krew w żyłach. Motocykle latały wysoko, a było nawet możliwości ich naprawy. Piotr Kałużka na przykład dostał swój w dwóch częściach. Jasnym się stało, że wyniki będą zależały głównie od umiejętności przyswajania nowych obiektów i może sypnąć niespodziankami.

__________________________________________

Tradycyjnie w Alpe Adria klasy amatorskie jadą przed mistrzowskimi, a polskie emocje rozpoczęły się od klasy Rookie 600. Niespodzianki nie było i drugi wyścig w tym sezonie wygrał Adrian Pasek z Yamaha POLand POSITION, który z kompletem punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie na Slovakiaring był Stanisław Assmann, a podium dopełniła Natalia Florek. W Rookie 1000 na najwyższym stopniu podium też stanął zwycięzca z Brna - Krzysztof Kubiś, który tym razem pokonał Krzysztofa Icka i Radosława Gapskiego.

W niedzielę mogliśmy podziwiać już najlepszych zawodników i w tych wyścigach emocji trochę zabrakło. Widowiskowo było tylko na pierwszym okrążeniu klasy Superbike, kiedy to Tomasz Wilczyński po „skoku" na drugiej górce wykonał frontflipa i spadł na plecy Janusza Oskaldowicza. Zaraz po tym wydarzeniu wyścig został przerwany, ponieważ „Profesor" zbierany był z asfaltu przez służby medyczne. Na szczęście po oględzinach okazało się, że jest tylko poobijany. Najbardziej jednak ucierpiały motocykle obu zawodników. Po wznowieniu, wyścig został skrócony do ośmiu okrążeń, a na czoło szybko wyszli najlepsi w kwalifikacjach: Michal Filla, Paweł Szkopek i Gwen Giabbani. Po kwalifikacjach jasne było, że Czech raczej będzie klasą dla siebie, a rewanż za Brno rozegrają Szkopek i Giabbani. Niestety kibice nie obejrzeli tego widowiska, ponieważ Francuz szybko wycofał się z wyścigu z powodu problemów z tylną oponą. Paweł próbował jeszcze gonić Fillę, ale reprezentant BMW narzucił straszne tempo, ustanowił rekord toru i spokojnie kontrolował wydarzenia. Szkopek na mecie pojawił się blisko dziesięć sekund za zwycięzcą, a trzeci był Fabrizio Pellizzon, który został liderem Mistrzostw Polski. Szkopek w tej klasyfikacji jest drugi, a Filla trzeci. Cichym bohaterem wyścigu był Irek Sikora, który w ten weekend startował też na Salzburgring w Mistrzostwach Niemiec i podróżował między torami. Rano ścigał się jeszcze w Austrii, żeby późnym popołudniem dojechać, jako siódmy w Mistrzostwach Polski i Alpe Adria. Kolejny Polak, Bartek Wiczyński był dopiero jedenasty i na tym skończyło się zbieranie punktów przez naszych w naszych mistrzostwach.

Wcześniej startowały pozostałe klasy mistrzowskie i tam też nie było kolorowo, jeśli chodzi o zdobycze punktowe naszych zawodników. Jako pierwsza startowała klasa Supersport i tu siódmy był Daniel Bukowski z Bogdanka Racing, który dzięki dwudziestu punktom z Brna jest czwarty w klasyfikacji generalnej i utrzymuje kontakt z czołówką. Marek Szkopek był w tym wyścigu dziewiąty, a „polskie podium" uzupełnił Mariusz Kondratowicz z dziesiątym miejscem w wyścigu. Pierwszy punkt w sezonie zdobył jeszcze Piotr Surowiec, a reszta Polaków była poza piętnastką lub nie ukończyła zawodów.

Na papierze, z wynikami najlepiej polscy zawodnicy zaprezentowali się w Superstock 1000, gdzie punkty zdobyło ich aż siedmiu. Niestety najlepszy z nich, siódmy na mecie Waldek Chełkowski stracił do Michala Filli blisko pięćdziesiąt sekund. Waldi, który zwykle startuje w pucharze BMW, wystąpił gościnnie i od pierwszych treningów był najszybszym z Polaków. Ósme miejsce po ciekawej walce z Adamem Badziakiem zajął Piotr Betlej, który debiutuje w WMMP. Badziak był dziewiąty, a dziesiąty Jurek Berger, który w ciągu ostatniego roku wykonał wielki postęp jeśli chodzi o umiejętności. Punktowali jeszcze Daniel Kuchnia, Karol Frankowski i Sławomir Janus.

W Junior Superstock 600, po rozdzieleniu młodych zawodników w Brnie od klasy Supersport, ściganie kończy się na patrzeniu, gdzie jest inny Polak. Po zamieszaniu w Czechach do dziś PZM nie wydał komunikatu, jak zmienił się regulamin i należy się domyślać, że młodzi już nie będą punktować w Supersport. Niestety cały zamysł klasy, która miała młodzieży dać szansę walki z najlepszymi, ale i szanse na własny tytuł, został zniszczony. Zespoły na tablicach podczas wyścigu pokazują tylko miejsce w polskiej klasyfikacji i gdy między naszych wjadą inni zawodnicy, kończy się ściganie. Zamiast rozwoju, będziemy obserwować jazdę po młodzieżowy tytuł. Tym razem najlepszy (w wyścigu siódmy) okazał się Sebastian Zieliński, który nie startował w Brnie. Zwycięzca z Czech, Mateusz Korobacz upadł już na pierwszym okrążeniu i niedane mu było dotrzeć do mety. Dwadzieścia punktów zainkasował Patryk Kosiniak, który do spółki z trzecim na mecie Arturem Wielebskim został liderem klasyfikacji generalnej.

Słowacka runda WMMP obnażyła dotkliwie problem polskich zawodników, którym jest przywiązanie do toru Poznań. Z tych, którzy na stałe startują w WMMP, tylko Paweł Szkopek i Gwen Giabbani szybko przyswoili sobie nowy obiekt i mogli myśleć o zwycięstwie. Widać tu doświadczenie z innych serii. Pozostali, nawet ci doświadczeni, ale „wychowywani" na Poznaniu, mimo wcześniejszych treningów byli tylko tłem dla najlepszych. Najlepiej odbija się to w klasyfikacji generalnej. Trzeba mieć tylko nadzieję, że nowe pokolenie wychowywane w klasie Junior Superstock 600 nie złapie złych nawyków i skorzysta z układu kalendarza, jaki mamy w tym roku. Następna runda odbędzie się w czeskim Moście i tam można liczyć na lepsze wyniki, ponieważ większość polskich ścigantów zna ten obiekt równie dobrze, jak Brno czy Poznań.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami z oficjalnie trzeciej rundy WMMP na Slovakiaring.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia

Wsparcie działu:

yam paw

Dołącz do naszych partnerów

start superstock 1000 slovakiaring iii wmmp runda k mg 0025wiczynski na czele slovakiaring iii wmmp runda m mg 0174
wyjscie na prosta slovakiaring iii wmmp runda x ls 002369wyscig rookie1000 slovakiaring iii wmmp runda e2 mg 0009
wyscig supersport slovakiaring iii wmmp runda j mg 0005wyscig rookie1000 slovakiaring iii wmmp runda e2 mg 0021
suzuki zakret slovakiaring iii wmmp runda a2 mg 0043wiczynski slovakiaring iii wmmp runda b1 mg 0007
kropa slovakiaring iii wmmp runda m mg 0264lowicki slovakiaring iii wmmp runda a1 mg 0114
mariusz lowicki rookie 600 slovakiaring iii wmmp runda b2 mg 0111mediatorteam slovakiaring iii wmmp runda a1 mg 0030
szkopek superbike slovakiaring iii wmmp runda d3 mg 0139waldek chelkowski slovakiaring iii wmmp runda k mg 0102
superbike szkopek prowadzi slovakiaring iii wmmp runda m mg 0146wypadek suzuki slovakiaring iii wmmp runda a2 mg 0117
wyczynski slovakiaring iii wmmp runda x ls 002689wyczynski superbike slovakiaring iii wmmp runda d3 mg 0109
pawel szkopek superbike slovakiaring iii wmmp runda d3 mg 0016oskaldowicz slovakiaring iii wmmp runda x ls 001876
oskaldowicz superbike slovakiaring iii wmmp runda d3 mg 0009pasek rookie 600 slovakiaring iii wmmp runda b2 mg 0107
pasik slovakiaring iii wmmp runda b3 mg 0113pejser slovakiaring iii wmmp runda x ls 001857
wyscig rookie1000 slovakiaring iii wmmp runda e2 mg 0069wyscig rookie1000 slovakiaring iii wmmp runda e2 mg 0104
wyscig rookie1000 slovakiaring iii wmmp runda e2 mg 0134wyscig rookie1000 slovakiaring iii wmmp runda e2 mg 0161
zuralski slovakiaring iii wmmp runda a2 mg 0024wyscig superstock 600 slovakiaring iii wmmp runda l mg 0175
yamaha r6 supersport slovakiaring iii wmmp runda a5 mg 0022zawodnik jedzie slovakiaring iii wmmp runda x ls 001514
arek michalski slovakiaring iii wmmp runda a2 mg 0131artur wielebski superstock 600 slovakiaring iii wmmp runda a3 mg 0132
bukowski supersport slovakiaring iii wmmp runda d2 mg 0237giabbani slovakiaring iii wmmp runda x ls 002611
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: b 07/07/2010 17:18

tego mu nikt nie ujmował :)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę