tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Regulamin WMMP 2010 ustalony Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Regulamin WMMP 2010 ustalony

Autor: Łukasz Świderek 2010.03.03, 09:44 16 Drukuj

Na stronach Polskiego Związku Motorowego opublikowany został długo wyczekiwany regulamin WMMP na sezon 2010.

Mimo, że do rozpoczęcia sezonu zostały tylko dwa miesiące dopiero teraz zawodnicy oficjalnie mogą zapoznać się z informacjami, jakie podawaliśmy jeszcze w zeszłym roku. Najważniejszą zmianą jest oficjalne już teraz powstanie klasy Junior Superstock 600 dla polskich zawodników w wieku 14-23 lata. Niestety czekają ich problemy z planszami numerowymi, ponieważ w Polsce mają być to żółte numery na czerwonym tle, a podczas rund Alpe Adria, najprawdopodobniej młodzież czekało będzie przemalowywanie na niebieskie numery na tle białym jak w klasie Supersport. Trochę to zbędna robota, ponieważ wyścigi przy AA to aż cztery z siedmiu rund.

Niestety mimo apeli środowiska w regulaminie dla klasy Pretendent nie dopuszczono odstępstwa od wymogu jednoczęściowego kombinezonu. Trochę szkoda, ponieważ ta klasa ma zachęcać do spróbowania swoich sił na torze, a zakup takiego stroju to jednak spory wydatek. Oficjalnie pozwolono też na montowanie kamer na motocyklach, do tej pory było to robione na „słowo honoru" i złośliwy rywal mógłby oprotestować takie działanie.

W kalendarzu jako pierwsza runda nadal widnieje Modlin, ale wczoraj (drugiego marca) minął termin umówiony na spotkaniu środowiska na ostateczne zatwierdzenie tej imprezy. Mimo, że jestem gorącym zwolennikiem tych zawodów trzeba wyjaśnić tę sprawę jak najszybciej, ponieważ sami zawodnicy powinni wiedzieć, gdzie jadą na otwarcie sezonu. Dziś wygląda na to, że ściganie zacznie się 08-09 maja w Poznaniu. Taką możliwość zaproponował w grudniu Prezes Werle z AW, wygląda na to, że uratuje on w ten sposób inaugurację sezonu 2010.

Co do punktacji zawodnicy oprócz tradycyjnych punktów zdobywanych za pierwszą piętnastkę na mecie wyścigu wzorem Alpe Adria dodatkowe punkty przyznawane będą za wywalczenie pierwszego pola startowego i najlepsze okrążenie w wyścigu, nawet wtedy, jeśli zawodnik nie ukończy wyścigu.

Wszystkim zainteresowanym startem w sezonie 2010 obowiązkowo polecamy dokładną lekturę regulaminu, ponieważ opisane są tam też tak „oczywiste" sprawy jak znaczenie flag, a jak wszyscy wiemy czasami różnie z taką wiedzą bywało.

Dodano:

Dla zawodników, którzy nie pamiętają swoich czasów i nie wiedzą czy nadal mogą startować w klasach Pucharu Polski Automobilklub Wielkopolski publikuje na swojej stronie zestawienie czasów i zawodników. Oznaczeni kolorem czerwonym "skazani" są na awans.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia

Partner działu:

zostan partnerem

Wsparcie działu:

Grandys duo
yam paw
logo rutmar
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Lisek 03/03/2010 12:10

Ważne pytanie :-)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę