tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Londyn: otworzyć wszystkie bus pasy dla motocyklistów! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Londyn: otworzyć wszystkie bus pasy dla motocyklistów!

Autor: Lovtza 2016.03.04, 09:58 3 Drukuj

Pasy autobusowe w całym mieście powinny być na stałe otwarte dla motocyklistów w celu poprawy bezpieczeństwa na stołecznych drogach - to wnioski płynące z raportu Londyńskiego Komitetu Transportu. 

W chwili obecnej większość bus pasów zarządzanych przez Transport for London jest na stałe otwartych dla motocyklistów. Niestety TfL zarządza drogami w centrum miasta. W miejscach zarządzanych przez lokalne gminy na trasach wlotowych do Londynu motocykliści nadal w wielu miejscach mają zakaz jazdy po pasach na autobusów. Londyński Komitetu Transportu twierdzi w swoim raporcie, że należy to zmienić. Powstanie raportu poprzedziło badanie na grupie 1200 motocyklistów oraz ekspertów do spraw bezpieczeństwa drogowego, przedstawicieli branży motoryzacyjnej oraz przedstawicieli szkół jazdy. W jego wyniku zidentyfikowano główne obszary zagrożenia dla motocyklistów.

NAS Analytics TAG

W odniesieniu do samych bus pasów rzecznik komitetu stwierdził: "Niespójności w dostępności do bus pasów w Londynie tworzą niepotrzebne zamieszanie. Transport of London pozwala motocyklistom na jazdę po bus pasach, ale wiele gmin ogranicza im dostęp do własnych dróg. Bardzo proaktywna postawa ze strony TfL jest konieczna aby zapewnić jednolite podejście do tego tematu w całym mieście"

Leon Daniels z Transport of London dodał: "Konieczna jest edukacja na drogach i poważne inwestycje w podnoszenie umiejętności jeździeckich motocyklistów. Potrzebujemy także pomocy dla inżynierów, aby projektowali drogi bezpieczniejsze dla motocyklistów, bo wszystko to składa się na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w stolicy."

Co na to władze Warszawy?

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę