tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawscy motocykliści na buspasach! Policja zgadza się na dwa odcinki testowe Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawscy motocykliści na buspasach! Policja zgadza się na dwa odcinki testowe

Autor: Raff 2018.03.28, 10:31 2 Drukuj

Motocykliści pojadą warszawskimi buspasami. Jest przełom w rozmowach miejskich władz, przedstawicieli motocyklistów i policją. Od maja miasto na próbę otworzy dwa buspasy - na ul. Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej.

We wtorek, 27 marca odbyło się spotkanie dotyczące obecności motocyklistów na warszawskich buspasach. Wzięli w nim udział przedstawiciele inicjatywy "TAK dla motocykli na stołecznych buspasach", zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska, przedstawiciele Biura Polityki Mobilności i Transportu oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

~~~~~------~~~~~

Z rozmowy, którą przeprowadziliśmy z rzecznikiem prasowym m.st. Warszawy Pawłem Milczarczykiem dowiedzieliśmy się, że warszawskie władze pytały o doświadczenia innych miast z motocyklistami na buspasach. Uzyskane opinie były zbieżne z wynikami badań Politechniki Warszawskiej - motocykliści nie stanowią na buspasach żadnego zagrożenia. Co więcej - po buspasie jeżdżą wolniej i uważniej.

Informacje te potwierdzają także komendy miejskie policji i zarządcy dróg z Łodzi, Krakowa, Gdańska i Bydgoszczy - miast, które zdecydowały się udostępnić buspasy motocyklistom. Mocne argumenty i nieugięta postawa miejskich władz przekonała policjantów do wprowadzenia okresu testowego na dwóch warszawskich buspasach - na Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej.

Testowe odcinki mają być dostępne długiego weekendu majowego. Test potrwają do końca października.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę