tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Buspasy dla motocykli w Warszawie. Kierowcy autobusów również na tak
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Buspasy dla motocykli w Warszawie. Kierowcy autobusów również na tak

Autor: Raff 2018.07.18, 10:43 Drukuj

Kierowcy komunikacji miejskiej nie mają zastrzeżeń do motocyklistów na buspasach - wynika z ankiety przeprowadzonej przez czterech warszawskich przewoźników.

Nie tak dawno pisaliśmy o bardzo obiecujących testach dwóch buspasów otwartych dla motocyklistów w Warszawie - na Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej. Mimo wcześniejszych obaw policji, która blokowała decyzję do samego końca, w czasie dwóch pierwszych miesięcy testu nie doszło na buspasach do żadnego wypadku.

NAS Analytics TAG

Władze Warszawy postanowiły zapytać kierowców komunikacji miejskiej o ich spostrzeżenia na temat dzielenia pasa dla autobusów z motocyklistami. Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się w tej sprawie do czterech przewoźników autobusowych: Miejskich Zakładów Autobusowych oraz firm Mobilis, Europa Express City i Arriva Bus Transport Polska. Według informacji przekazanych przez ratusz, kierowcy nie mieli zastrzeżeń do obecności motocykli na buspasach - nie zgłaszali niebezpiecznych sytuacji ani opóźnień związanych z ruchem jednośladów.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, jeden z największych propagatorów akcji otwarcia buspasów dla motocyklistów, uważa pozytywną opinię kierowców za dobry znak, z decyzją chce się jednak wstrzymać do otrzymania kompleksowej analizy takiego rozwiązania.

Testy obecności motocyklistów na stołecznych pasach dla autobusów potrwają do końca października 2019 roku.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę