tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawskie buspasy dla motocyklistów? Władze podsumowują obserwacje NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawskie buspasy dla motocyklistów? Władze podsumowują obserwacje

Autor: Raff 2018.12.25, 18:39 Drukuj

Warszawscy motocykliści zostaną na buspasach - takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez Wydział Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Transportu stołecznego ratusza.

Motocykle pojawiły się na dwóch warszawskich buspasach 1 maja tego roku. Początkowo na próbę - pomysłowi do samego końca przeciwna była policja. Mimo jej negatywnej opinii, władze miasta, zachęcone lobbingiem wielu ludzi, w tym zastępcy prezydent miasta Renaty Kaznowskiej, radnego Pawła Lenarczyka i Krzysztofa Rzepeckiego, prezesa Fundacji Jednym Śladem, zdecydowały się testowo udostępnić motocyklistom pasy dla autobusów.

NAS Analytics TAG

W okresie testowym, który ma potrwać rok, motocykliści mogą korzystać z dwóch odcinków - na ul. Radzymińskiej i al. Solidarności (na odcinku od ul. Krynoliny do H. Rzeszotarskiej) oraz na Trasie Łazienkowskiej (od Alej Jerozolimskich po al. Stanów Zjednoczonych/Ostrobramską). Ten pierwszy buspas budził sporo kontrowersji, głównie z powodu niedokładnych informacji dotyczących części dostępnej dla motocyklistów.

Chodziło o fragment al. Solidarności od skrzyżowania z Rzeszotarskiej do Targowej. Ten odcinek nie jest udostępniony motocyklistom, jednak podczas nanoszenia znaków poziomych przez pomyłkę na pasie ruchu dla autobusów pojawił się symbol motocykla, co wprowadzało kierowców w błąd. Nawet po usunięciu błędnego znaku, kierowcy jechali do ul Targowej z rozpędu.

Pomyłka ta prowadziła do nieporozumień związanych z sygnalizacją świetlną przy placu Wileńskim - autobusy mają tam inne światła niż pozostali kierowcy, co budziło wiele wątpliwości.

Podsumowanie aktywności motocyklistów na dwóch odcinkach warszawskich buspasów wypada jednak bardzo korzystnie. Od 1 maja doszło tam wprawdzie do pięciu wypadków z udziałem motocykli, ale w żadnym winny nie był kierowca jednośladu. Kierowcy autobusów ani policja nie odnotowali niebezpiecznych zachowań motocyklistów.

Ostateczne wyniki testów dwóch warszawskich buspasów znane będą w połowie 2019 roku i dopiero wówczas władze miasta podejmą decyzję o rozszerzeniu uprawnień motocyklistów także na inne stołeczne buspasy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę