tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykliści na buspasach w Warszawie. Ani jednego wypadku w czasie testów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykliści na buspasach w Warszawie. Ani jednego wypadku w czasie testów

Autor: Raff 2018.06.28, 15:45 Drukuj

Testy obecności motocyklistów na warszawskich buspasach nie potwierdziły obaw stołecznej policji. Od czasu otwarcia dla motocyklistów, na żadnym z testowanych buspasów nie doszło do wypadku.

Walka o możliwość udostępnienia motocyklistom pasów dla autobusów trwała od lat. Na przeszkodzie stał najpierw ZTM, potem warszawska drogówka, która konsekwentnie, mimo pozytywnych opinii specjalistów i takich też doświadczeń innych miast, wykluczała możliwość udostępnienia buspasów.

NAS Analytics TAG

Przełom nastąpił w tym roku. Po zebraniu wszystkich możliwych opinii i intensywnym lobbingu ze strony warszawskich motocyklistów, uruchomiono dwa testowe odcinki - na Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej. Policja zastrzegła jednak, że testy mogą zostać zawieszone jeśli pojawią się jakiekolwiek zagrożenia.

Nic takiego się jednak nie stało. Jak informuje portal moto.wp.pl, przed dwa miesiące projektu nie doszło na żadnym z testowych buspasów do wypadku. Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska, która walczyła o możliwość otwarcia buspasów podkreśla, że to świetna wiadomość i potwierdzenie opinii, które zebrano w innych miastach Polski.

Miasto chce zebrać jeszcze opinie od kierowców komunikacji miejskiej. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, motocykliści zyskają przywilej poruszania się także po pozostałych buspasach w stolicy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę