tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skandal na Warsaw Night Racing. Zatrute upominki patentem na kradzie pojazdu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skandal na Warsaw Night Racing. Zatrute upominki patentem na kradzie pojazdu

Autor: Raff 2018.10.22, 10:29 1 Drukuj

Upominki z ukrytymi lokalizatorami GPS otrzymali niektórzy uczestnicy imprezy Warsaw Night Racing. Niewielkie modele samochodów, prezenty od jednej z firm, umożliwiały nie tylko śledzenie, ale także nagrywanie dźwięku.

O tej bulwersującej sprawie poinformował portal niebezpiecznik.pl. Podczas odbywającej się w weekend imprezy Warsaw Night Racing - spotkania fanów prędkości, nieznajoma kobieta rozdawała uczestnikom, posiadaczom szybkich sportowych samochodów, upominki - modele pojazdów. Wkrótce potem obdarowani zaczęli na swoich forach alarmować, że prezenty mają ukryte zaawansowane nadajniki GPS.

NAS Analytics TAG

Kobieta podawała się za przedstawicielkę nowej wypożyczalni samochodów 500koni, jednak, jak ustalił portal niebezpiecznik.pl, domenę dla tej wypożyczalni zarejestrowano zaledwie kilka dni wcześniej.

Portal ustalił również, że w zabawkach zamontowano dość zaawansowany układ lokalizacyjny Teltonika TM2500 o wartości około 50 dolarów. Jest on często wykorzystywany w lokalizatorach GPS do pojazdów. W komplecie z układem zamontowane były także baterie i moduł GSM z kartą polskiego operatora.

Na grupach zrzeszających uczestników Warsaw Night Racing, ale także na innych, także motocyklowych, zapanowała konsternacja. Upominki i gadżety nie są na takich spotkaniach niczym nowym, a wielu uczestników podobnych imprez posiada przecież bardzo drogie maszyny.

Wprawdzie mało kto będzie taki gadżet - model samochodu - woził ze sobą w samochodzie lub na motocyklu, lecz sam fakt zabrania go z sobą do domu pozwala potencjalnemu złodziejowi wyśledzić gdzie może szukać łupu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr