tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Grzecznie podczas kontroli! Policjanci chwal now bro w walce z niesfornymi kierowcami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Grzecznie podczas kontroli! Policjanci chwal now bro w walce z niesfornymi kierowcami

Autor: Raff 2018.04.25, 14:44 2 Drukuj

Kamery osobiste to nowa broń drogówki w walce z niesfornymi kierowcami. Dzięki możliwości rejestracji obrazu podczas interwencji policjanci łatwiej udowodnią wykroczenia, które dotychczas mogły ujść płazem.

Kamery osobiste testowane były przez ostatnie trzy miesiące przez policjantów z Warszawy, Wrocławia i Białegostoku. Wyniki tych testów są obiecujące - funkcjonariusze twierdzą, że kierowcy, na informację o nagrywaniu czynności służbowych, robią się spokojniejsi i nie podejmują prób przekupstwa czy podważenia zasadności zatrzymania.

NAS Analytics TAG

Kamery pozwalają także bez żadnych wątpliwości prześledzić przebieg interwencji, co przydaje się podczas ewentualnych zażaleń składanych przez niektórych kierowców. Zdarza się, że ukarany mandatem próbuje później kłamać, stawiając policjantów w złym świetle, co sprawia wiele problemów podczas wyjaśniania sytuacji. Kamery pozwolą uniknąć wszelkich nieporozumień.

Kamery, które trafią do policjantów drogówki, będą wyposażone w wyświetlacze, co oznacza, że funkcjonariusze łatwo udowodnią kierowcom niezapięcie pasów lub rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Policja nie podaje jak dotąd dokładnego terminu wprowadzenia kamer osobistych na terenie całej Polski, wiadomo jednak, że ich zakup został zaplanowany w czteroletnim programie modernizacji służb mundurowych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr