tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policyjna akcja EDWARD - 26 września zmasowane kontrole w całej UE Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policyjna akcja EDWARD - 26 września zmasowane kontrole w całej UE

Autor: Janusz Bębenek 2019.09.21, 10:54 1 Drukuj

W najbliższy czwartek 26 września spodziewajcie się dużo większej niż zwykle aktywności policji drogowej. Tego dnia funkcjonariusze w całej Unii Europejskiej będą walczyć o dzień bez ofiar na drogach, co łączy się z masowymi kontrolami i niską tolerancją na wykroczenia.

Patrząc ze strony czysto PR-owej, nazwanie policyjnej akcji EDWARD nie wydaje się specjalnie dobrą koncepcją. Nie jest to jednak pełne imię poczciwego Edka, tylko akronim, rozwijany jako European Day Without A Road Death, czyli europejski dzień bez śmierci na drodze. Akcję organizuje grupa TISPOL, skupiająca funkcjonariuszy policji drogowej z całej Unii Europejskiej. Jej celem jest zamknięcie dnia bez ani jednej ofiary śmiertelnej wypadku.

NAS Analytics TAG

W czwartek 26 września musimy się więc liczyć ze wzmożonymi kontrolami i dużo większą liczbą patroli - na drogach ma się pojawić nawet 5 tysięcy policjantów. Będą oni szczególnie wyczuleni na nieprzepisową prędkość i zachowanie w okolicach przejść dla pieszych.

Akcja EDWARD organizowana jest od 2016 roku i choć jak do tej pory zerowa liczba ofiar pozostała jedynie marzeniem, to spada w tym dniu o ok. 40%.

Źródło: wp.pl

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę