tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gigantyczny skandal w drogówce. Policjanci wyłudzali pieniądze za odstąpienie od mandatu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gigantyczny skandal w drogówce. Policjanci wyłudzali pieniądze za odstąpienie od mandatu

Autor: Raff 2018.08.31, 12:37 Drukuj

6 policjantów z Żor zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji pod zarzutem korupcji. Policjanci żądali pieniędzy na przykład za odstąpienie od zatrzymania prawa jazdy.

Scenariusz był prosty - patrole polowały na kierowców najczęściej na wiślance, czyli drodze krajowej nr 81. Bardzo łatwo tam złapać miłośników ciężkiej nogi. Zatrzymanemu kierowcy pokazywano wynik pomiaru prędkości, który znacznie przekraczał dozwolony limit. Następnie sugerowano, że za odpowiednią "opłatą" będzie możliwość odstąpienia od mandatu lub zatrzymania prawa jazdy.

NAS Analytics TAG

Jak informuje Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, która prowadzi postępowanie w tej sprawie, w niektórych przypadkach policjanci, w zamian za łapówkę, wystawiali też mandaty za fikcyjnie popełnione wykroczenia, nie zaś za te, które rzeczywiście popełniono.

Niewykluczone, że pomiary, na podstawie których wyłudzano od kierowców pieniądze, były fałszowane, dla uzyskania wyższych korzyści. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach twierdzi, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę