tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandaty z powietrza. Łódzka policja patroluje autostrady z pokładu śmigłowca
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandaty z powietrza. Łódzka policja patroluje autostrady z pokładu śmigłowca

Autor: Raff 2018.07.25, 16:05 1 Drukuj

Ponad 80 mandatów i trzy zabrane prawa jazdy to wynik działań policyjnego śmigłowca, który patrolował w ostatni weekend okolice łódzkich odcinków autostrad.

Policjanci wykorzystują śmigłowce bardzo rzadko - powodem jest koszt takiego patrolu, który może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych za godzinę lotu. Helikopter można zobaczyć tylko w czasie największego natężenia ruchu na kluczowych odcinkach dróg. To jeden z powodów, dlaczego z powietrza patrolowane są okolice Łodzi - krzyżują się tutaj dwie ważne autostrady - A2 i A1.

NAS Analytics TAG

Jak tłumaczą policjanci, z powietrza znacznie łatwiej wypatrzyć wiele wykroczeń. Jednym z najczęściej ujawnianych jest blokowanie lewego pasa, czyli tak zwane "szeryfowanie", z którym policjanci walczą coraz bardziej zdecydowanie. Po zlokalizowaniu kierowcy, który nie stosuje się do przepisów, patrol ze śmigłowca daje znać jednemu z radiowozów, który zatrzymuje kierowcę.

Warto pamiętać, że wbrew opiniom niektórych policjantów i dziennikarzy, nagranie z wideorejestratora zamontowanego w helikopterze jest zupełnie niewiarygodne jeśli chodzi o pomiar prędkości - do wykonania w miarę poprawnego pomiaru konieczne jest utrzymanie stałej prędkości przy zachowaniu 50-metrowej odległości od mierzonego pojazdu. Taka procedura jest niewykonalna przy użyciu śmigłowca.

Poczas tylko ostatniego weekendu, dzięki interwencji patrolu powietrznego, policjanci wystawili aż 80 mandatów i zatrzymali 3 dokumenty prawa jazdy. Łódzka policja, jako jedyna w kraju ma własne lądowisko i hangar.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę