tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trwa protest policjantów. W całej Polsce sypią się… pouczenia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trwa protest policjantów. W całej Polsce sypią się… pouczenia

Autor: Raff 2018.07.16, 10:53 Drukuj

Pouczenia zamiast mandatów - tym sposobem policjanci drogówki próbują zwrócić uwagę swoich przełożonych na własne postulaty. Czy to przypadkiem nie oznacza, że dla policji ważniejsze od bezpieczeństwa jest zasilanie budżetu?

W całej Polsce trwa akcja protestacyjna policji. Prawie wszędzie widać oflagowane radiowozy, a za wiele wykroczeń kierowcy, zamiast mandatów, mogą spodziewać się jedynie pouczeń. W ten weekend przeprowadzono tysiące kontroli - w samym tylko Chrzanowie (woj. śląskie) było ich prawie sto, z czego tylko raz zdecydowano się nałożyć mandat. W Bielsku-Białej kierowca, który spowodował kolizję drogową także otrzymał pouczenie.

NAS Analytics TAG

Policjanci usiłują zatem walczyć o swoje strasząc władze brakiem wpływów do budżetu. Wygląda to zatem tak, jakby to właśnie budżet był sprawą kluczową dla policyjnych władz. Nie troska o bezpieczeństwo - czy w formie profilaktyki czy walki z patologicznymi zachowaniami, ale właśnie wpływy do budżetu.

A przecież wielokrotnie słyszeliśmy o tym, że policja nie będzie stać w krzakach, nie będzie wyrabiać targetów mandatowych. Z całą surowością potępiano podobne praktyki stosowane między innymi przez śląską drogówkę. Tymczasem teraz to właśnie wpływy do budżetu mogą stać się kartą przetargową w walce o postulaty policjantów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę