tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gigantyczne straty finansowe po policyjnym proteście. Suma robi wrażenie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gigantyczne straty finansowe po policyjnym proteście. Suma robi wrażenie

Autor: Raff 2018.12.27, 15:18 1 Drukuj

O prawie 400 mln złotych zmniejszyły się wpływy z mandatów podczas trwającego od lipca protestu policjantów. Choć policjanci w tym czasie wypisali aż trzy miliony mandatów mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, liczba wypadków… zmniejszyła się.

Dane są tylko szacunkowe, bo pochodzą z urzędów skarbowych, które rejestrują wpłaty. Niemniej jednak kwota 400 mln zł, która nie wpłynęła do budżetu państwa robi wrażenie. Protest, który trwał od początku lipca do początku listopada objął niemal wszystkie jednostki policji.

NAS Analytics TAG

Ciekawie wygląda spadek wpływów z mandatów zestawiony z publikowanymi przez policję danymi dotyczącymi wypadków. Okazuje się, że mimo znacznie większej niż zwykle pobłażliwości policji, w samym tylko sierpniu na drogach doszło do 6880 wypadków, czyli do ponad 800 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zginęło 27 osób mniej niż w sierpniu 2017, zmniejszyła się także o 1200 liczba rannych.

Jak podaje rmf.fm, po zakończeniu protestu skarbówka nie sygnalizuje gwałtownego wzrostu wpłat, co może oznaczać, że policjanci po zakończeniu protestu niechętnie wracają do opresyjnego karania kierowców za najdrobniejsze wykroczenia.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę