tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policjanci nagraj przebieg interwencji specjalnymi kamerami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policjanci nagraj przebieg interwencji specjalnymi kamerami

Autor: Raff 2019.01.21, 15:30 Drukuj

Policjanci rozpoczęli testy kamer do nagrywania interwencji. Pierwsze wnioski są pozytywne - rejestrowanie działań funkcjonariuszy studzi temperamenty co bardziej krewkich kierowców i daje argumenty przeciwko fałszywym oskarżeniom o brutalność policji.

Tak zwane kamery nasobne, noszone przez policjantów na odzieży wierzchniej, stosowane są w wielu krajach - na przykład w Wielkiej Brytanii. Dzięki nim możliwa jest szczegółowa analiza interwencji, co przydaje się kiedy zatrzymany oskarża funkcjonariuszy o działania niezgodne z prawem.

NAS Analytics TAG

Jak twierdzą policjanci, którzy rozpoczęli testy nowych urządzeń, rejestrowanie przebiegu interwencji pozytywnie wpływa na zachowanie kierowców. Potrafią oni utrzymać nerwy na wodzy, są mniej skorzy do podważania opinii funkcjonariuszy i powstrzymują się od składania korupcyjnych propozycji.

Kamera rejestruje obraz i dźwięk w systemie szyfrowanym. Bateria wystarcza na 10 godzin pracy, ale nie w systemie ciągłym - policjant uruchomi urządzenie tylko na czas interwencji. Pierwsze testy kamer nasobnych są obiecujące. Jeśli wnioski będą pozytywne, urządzenia zostaną wprowadzone do służby na terenie całego kraju.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr