tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policjanci nagrają przebieg interwencji specjalnymi kamerami NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policjanci nagrają przebieg interwencji specjalnymi kamerami

Autor: Raff 2019.01.21, 15:30 Drukuj

Policjanci rozpoczęli testy kamer do nagrywania interwencji. Pierwsze wnioski są pozytywne - rejestrowanie działań funkcjonariuszy studzi temperamenty co bardziej krewkich kierowców i daje argumenty przeciwko fałszywym oskarżeniom o brutalność policji.

Tak zwane kamery nasobne, noszone przez policjantów na odzieży wierzchniej, stosowane są w wielu krajach - na przykład w Wielkiej Brytanii. Dzięki nim możliwa jest szczegółowa analiza interwencji, co przydaje się kiedy zatrzymany oskarża funkcjonariuszy o działania niezgodne z prawem.

Jak twierdzą policjanci, którzy rozpoczęli testy nowych urządzeń, rejestrowanie przebiegu interwencji pozytywnie wpływa na zachowanie kierowców. Potrafią oni utrzymać nerwy na wodzy, są mniej skorzy do podważania opinii funkcjonariuszy i powstrzymują się od składania korupcyjnych propozycji.

Kamera rejestruje obraz i dźwięk w systemie szyfrowanym. Bateria wystarcza na 10 godzin pracy, ale nie w systemie ciągłym - policjant uruchomi urządzenie tylko na czas interwencji. Pierwsze testy kamer nasobnych są obiecujące. Jeśli wnioski będą pozytywne, urządzenia zostaną wprowadzone do służby na terenie całego kraju.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę