tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary zostają w ITD. Policja nie widzi możliwości ich przejęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary zostają w ITD. Policja nie widzi możliwości ich przejęcia

Autor: Raff 2018.11.28, 10:49 Drukuj

Ministerstwo Infrastruktury po raz kolejny zmienia decyzję w sprawie odebrania fotoradarów ITD. Tym razem powodem jest opór policji, która obawia się, że jej działania mogłyby zostać sparaliżowane.

Pod koniec września tego roku na stronie Ministerstwa Infrastruktury pojawił się komunikat o zamiarze likwidacji Inspekcji Transportu Drogowego. Kompetencje ITD w zakresie obsługi systemu CANARD miały zostać przekazane policji. Wkrótce potem, pod koniec października, okazało się, że projekt przepisów dotyczących likwidacji ITD nie został zaakceptowany przez zespół ds. planowania prac rządu.

NAS Analytics TAG

Na początku listopada w Radiu Zet usłyszeliśmy, że Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało się jednak przekazać zarządzanie systemem CANARD w ręce policji. Obsługę fotoradarów, kamer rejestrujących przejazd na czerwonym świetle i odcinkowego pomiaru prędkości mieliby wspomagać inspektorzy ITD włączeni w struktury policji.

Z tego faktu nie byli jednak zadowoleni policjanci. Pojawiły się głosy, że przy obecnym, niewystarczającym stanie osobowym i wewnętrznych problemach służby, dodatkowe zadania związane z obsługą systemu mogłyby całkowicie sparaliżować jej działania.

Ministerstwo Infrastruktury wycofało się zatem z planów przekazania obsługi systemu CANARD policji. Nadal będzie on w rękach ITD, choć nadal nieuregulowany pozostaje status tej instytucji jako uprawnionej do przetwarzania danych osobowych z fotoradarów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę