tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 1,6 miliona zdj z fotoradarw. Drastycznie wzrosa liczba wykrocze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

1,6 miliona zdj z fotoradarw. Drastycznie wzrosa liczba wykrocze

Autor: Raff 2020.04.03, 13:14 Drukuj

1,6 miliona zdjęć wykonały w ubiegłym roku fotoradary systemu CANARD. Na ich podstawie wystawiono aż 717 tys. mandatów. To gigantyczny wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

CANARD, czyli Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym obsługuje dziś 435 fotoradarów stacjonarnych, 29 fotoradarów mobilnych, 30 urządzeń OPP (odcinkowy pomiar prędkości) oraz 20 rejestratorów wjazdu na czerwonym świetle. To znacznie mniej niż posiada wiele innych krajów UE, na przykład Francja, w której pracuje ponad 3,5 tys. fotoradarów.

NAS Analytics TAG

Mimo tego, jak wykazała kontrola NIK, Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie wyrabia się z obsługą zarejestrowanych przez CANARD wykroczeń. Z przeszło 1,6 miliona zdjęć, zarejestrowanych w 2019 r. w systemie, udało się wystawić tylko 717 tys. mandatów. Część rekordów odrzucono, ponieważ były nieważne (na przykład przedstawiały dwa pojazdy) lub zarejestrowały pojazdy uprzywilejowane, ale relacja postępowań mandatowych do zarejestrowanych wykroczeń robi wrażenie.

Jeśli jednak porównać liczbę mandatów wystawionych w 2019 roku do tej z roku 2018, widać ogromną różnicę. W 2018 do kierowców trafiło 432 tys. mandatów, co oznacza, że rok 2019 r. przyniósł 65-procentowy wzrost. Nie da się ukryć, że GITD poprawiło także swoją skuteczność. W 2018 r. zaledwie 34 proc. zarejestrowanych wykroczeń miało swój mandatowy finał, w 2019 r. było to już ponad 55 procent.

Już wkrótce zasoby CANARD powiększą się o kolejne urządzenia. W planach jest montaż kolejnych 273 stacjonarnych fotoradarów, z czego 26 w nowych lokalizacjach. Na drogach pojawi się także 39 nowych OPP, 35 rejestratorów wjazdu na czerwonym świetle, w tym 5, które zostaną zamontowane na przejazdach kolejowych. Na wyposażenie inspektorów trafi także 11 fotoradarów mobilnych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr