tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary jednak trafi do policji? Koszmarna dezinformacja ministerstwa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary jednak trafi do policji? Koszmarna dezinformacja ministerstwa

Autor: Raff 2018.11.05, 14:19 1 Drukuj

Inspekcja Transportu Drogowego będzie zlikwidowana - głosiło Ministerstwo Infrastruktury. Fotoradary nie trafią do policji - czytaliśmy chwilę później. Tymczasem ITD zostaje, a fotoradary ma przejąć policja. A co tu chodzi i skąd takie zamieszanie?

Ledwo pod koniec października wspominaliśmy, że pomysł przekazania fotoradarów policji nie został zaakceptowany przez zespół ds. planowania prac rządu. Informację taką przekazał portalowi brd24.pl rzecznik Ministerstwa Infrastruktury, Szymon Huptyś.

NAS Analytics TAG

Tymczasem, jak poinformowało radio Zet, Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło właśnie, że urządzenia systemu CANARD, czyli fotoradary, kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle i odcinkowy pomiar prędkości, trafią jednak w ręce policji. Skąd i po co taka dezinformacja? Nie udało się ustalić.

Z takiego obrotu sprawy nie są zadowoleni policjanci. Nie dość, że cały czas borykają się z problemami kadrowymi, to w dodatku wciąż trwa protest, który poważnie ogranicza funkcjonalność tej służby. Zdaniem stróżów prawa dodatkowe zadania mogą sparaliżować pracę policji, tym bardziej, że z obsługą systemu CANARD nie do końca radziła sobie także ITD.

Wbrew wcześniejszemu komunikatowi Ministerstwa Infrastruktury, ITD nie zostanie włączona w struktury policji. Inspektorzy przejmą zarządzanie płatnymi odcinkami dróg, a zatem obsługę systemu ViaTOLL i bramek autostradowych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr