tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary jednak trafią do policji? Koszmarna dezinformacja ministerstwa NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Fotoradary jednak trafią do policji? Koszmarna dezinformacja ministerstwa

Autor: Raff 2018.11.05, 14:19 1 Drukuj

Inspekcja Transportu Drogowego będzie zlikwidowana - głosiło Ministerstwo Infrastruktury. Fotoradary nie trafią do policji - czytaliśmy chwilę później. Tymczasem ITD zostaje, a fotoradary ma przejąć policja. A co tu chodzi i skąd takie zamieszanie?

Ledwo pod koniec października wspominaliśmy, że pomysł przekazania fotoradarów policji nie został zaakceptowany przez zespół ds. planowania prac rządu. Informację taką przekazał portalowi brd24.pl rzecznik Ministerstwa Infrastruktury, Szymon Huptyś.

NAS Analytics TAG

Tymczasem, jak poinformowało radio Zet, Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło właśnie, że urządzenia systemu CANARD, czyli fotoradary, kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle i odcinkowy pomiar prędkości, trafią jednak w ręce policji. Skąd i po co taka dezinformacja? Nie udało się ustalić.

Z takiego obrotu sprawy nie są zadowoleni policjanci. Nie dość, że cały czas borykają się z problemami kadrowymi, to w dodatku wciąż trwa protest, który poważnie ogranicza funkcjonalność tej służby. Zdaniem stróżów prawa dodatkowe zadania mogą sparaliżować pracę policji, tym bardziej, że z obsługą systemu CANARD nie do końca radziła sobie także ITD.

Wbrew wcześniejszemu komunikatowi Ministerstwa Infrastruktury, ITD nie zostanie włączona w struktury policji. Inspektorzy przejmą zarządzanie płatnymi odcinkami dróg, a zatem obsługę systemu ViaTOLL i bramek autostradowych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę