tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary nie trafią do policji. Rząd ma ważniejsze sprawy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary nie trafią do policji. Rząd ma ważniejsze sprawy

Autor: Raff 2018.10.22, 17:20 2 Drukuj

Fotoradary, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle i Odcinkowy Pomiar Prędkości nie zostaną przekazane policji. O zagadkowej decyzji rządu poinformował portal brd24.pl.

Portal brd 24.pl otrzymał informację od Szymona Huptysia, rzecznika Ministerstwa Infrastruktury. Pomysł przekazania systemu CANARD, w skład którego wchodzą fotoradary, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle i Odcinkowy Pomiar Prędkości policji, nie zyskał aprobaty Zespołu do Spraw Programowania Prac Rządu.

A sprawa jest poważna, bo Inspekcja Transportu Drogowego, która zarządza systemem CANARD, boryka się z dwoma poważnymi problemami. Pierwszy to dotkliwe braki kadrowe, które uniemożliwiają jej skuteczne działanie. Wiele fotoradarów albo nie funkcjonuje wcale, albo pstryka na darmo - ITD i tak nie byłaby w stanie obrobić wszystkich uzyskanych zdjęć.

Drugim problemem jest rosnąca liczba mandatowych spraw sądowych, w których ITD przegrywa. Do tej pory bowiem niejasny jest status tej instytucji w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych uzyskanych z fotoradarów. Przekazanie policji systemu rozwiązałoby ten problem, ponieważ policja posiada wszelkie ustawowe uprawnienia w tym zakresie.

Wszystko to przekłada się na bardzo niską efektywność systemu CANARD. Jak informuje brd24.pl, w Polsce automatyczny nadzór nad ruchem drogowym generuje zaledwie 17 procent mandatów. W wielu krajach - na przykład Norwegii czy Francji odsetek ten sięga nawet 90 procent.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę