tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary nie trafią do policji. Rząd ma ważniejsze sprawy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary nie trafią do policji. Rząd ma ważniejsze sprawy

Autor: Raff 2018.10.22, 17:20 2 Drukuj

Fotoradary, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle i Odcinkowy Pomiar Prędkości nie zostaną przekazane policji. O zagadkowej decyzji rządu poinformował portal brd24.pl.

Portal brd 24.pl otrzymał informację od Szymona Huptysia, rzecznika Ministerstwa Infrastruktury. Pomysł przekazania systemu CANARD, w skład którego wchodzą fotoradary, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle i Odcinkowy Pomiar Prędkości policji, nie zyskał aprobaty Zespołu do Spraw Programowania Prac Rządu.

NAS Analytics TAG

A sprawa jest poważna, bo Inspekcja Transportu Drogowego, która zarządza systemem CANARD, boryka się z dwoma poważnymi problemami. Pierwszy to dotkliwe braki kadrowe, które uniemożliwiają jej skuteczne działanie. Wiele fotoradarów albo nie funkcjonuje wcale, albo pstryka na darmo - ITD i tak nie byłaby w stanie obrobić wszystkich uzyskanych zdjęć.

Drugim problemem jest rosnąca liczba mandatowych spraw sądowych, w których ITD przegrywa. Do tej pory bowiem niejasny jest status tej instytucji w zakresie gromadzenia i przetwarzania danych uzyskanych z fotoradarów. Przekazanie policji systemu rozwiązałoby ten problem, ponieważ policja posiada wszelkie ustawowe uprawnienia w tym zakresie.

Wszystko to przekłada się na bardzo niską efektywność systemu CANARD. Jak informuje brd24.pl, w Polsce automatyczny nadzór nad ruchem drogowym generuje zaledwie 17 procent mandatów. W wielu krajach - na przykład Norwegii czy Francji odsetek ten sięga nawet 90 procent.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę