tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kamera złapie cię z tyłu. ITD testuje nową broń na szybkich motocyklistów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kamera złapie cię z tyłu. ITD testuje nową broń na szybkich motocyklistów

Autor: Raff 2018.10.08, 10:18 3 Drukuj

Kamera, która rejestruje tylną tablicę pojazdu, to nowa metoda Inspekcji Transportu Drogowego na wyłapywanie przekraczających prędkość motocyklistów. Pierwsze takie urządzenie testowane jest w Warszawie.

ITD, która obsługuje fotoradary, ma z motocyklistami problem - znakomita większość urządzeń ustawiona jest na rejestrowanie pojazdów z przodu. W praktyce uniemożliwia to identyfikację motocyklisty jako sprawcy wykroczenia.

NAS Analytics TAG

Inspektorzy wpadli na pomysł jak poradzić sobie z tym problemem. Na ulicy Radzymińskiej pojawiła się dodatkowa kamera zintegrowana z fotoradarem. Jej zadaniem jest rejestrowanie tylnej tablicy rejestracyjnej motocykla złapanego przez fotoradar.

Inspektorzy na razie testują rozwiązanie i sprawdzają jak materiał zarejestrowany za jego pomocą może zostać wykorzystany zgodnie z prawem. Przypomnijmy - nadal nie uchwalono ustawy regulującej kompetencje Inspekcji Transportu Drogowego w zakresie gromadzenia danych osobowych. Wymóg taki postawił wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 14 lipca 2015 roku. Ostateczny termin uchwalenia tej ustawy minął 25 kwietnia 2016 roku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę