tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dwa razy więcej fotoradarów na polskich drogach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dwa razy więcej fotoradarów na polskich drogach

Autor: Konrad Bartnik 2018.12.10, 15:33 7 Drukuj

Inspekcja Transportu Drogowego ma wykorzystać unijną dotację w wysokości 162 mln zł na podwojenie liczby fotoradarów obsługiwanych w ramach systemu CANARD. Nowych urządzeń możemy się spodziewać na drogach pod koniec 2020 roku.

Obecnie działa u nas ponad 400 urządzeń rejestrujących wykroczenia drogowe. Na przełomie lat 2020-21 zaczną być instalowane kolejne.

NAS Analytics TAG

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", ITD uzyskała zgodę na wykorzystanie potężnej dotacji unijnej w ramach programu o nazwie "Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym". Ponad 162 mln zł mają być przeznaczone na podwojenie liczby fotoradarów działających na polskich drogach.

Jak pokazują statystyki, jest to potężna broń w walce z kierowcami przekraczającymi dozwoloną prędkość i przejeżdżającymi na czerwonym świetle. Według danych przytoczonych przez DGP, w pierwszych trzech kwartałach tego roku do centrali CANARD wpłynęło 863 tysiące zgłoszeń, na podstawie których wystawiono 302 tysiące mandatów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę