tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sprowadzenie motocykla z zagranicy będzie łatwiejsze. Nowy pomysł posła Liroya-Marca
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sprowadzenie motocykla z zagranicy będzie łatwiejsze. Nowy pomysł posła Liroya-Marca

Autor: Raff 2018.10.23, 17:05 Drukuj

Tablice rejestracyjne wwozowe to nowy pomysł na uproszczenie procedur związanych ze sprowadzeniem używanego pojazdu z zagranicy. Autorem tej propozycji poseł Piotr Liroy-Marzec, który od dawna walczy z nękającą kierowców biurokracją.

Ktokolwiek sprowadzał pojazd z zagranicy wie, że nie jest to bułka z masłem. W zależności od kraju, procedury mogą trwać nawet kilka dni i kosztować od 20 do nawet ponad 100 euro. Konieczna jest wizyta w urzędzie, opłacenie tablic i dopełnienie wielu innych formalności.

NAS Analytics TAG

Poseł Liroy-Marzec zaproponował, by tablice, umożliwiające przyjazd zakupionym pojazdem do Polski, wydawać w kraju. Po pierwsze byłoby to spore ułatwienie dla nabywców, po drugie, opłaty związane z wydaniem tablic pozostawałyby w polskich urzędach. Razem z tablicami do pojazdu wydawany byłby także dowód rejestracyjny in blanco, w którym po zakupie nabywca wpisywałby numer VIN, markę i model samochodu lub motocykla.

Propozycje posła Liroya-Marca znalazły się w interpelacji skierowanej do Ministerstwa Infrastruktury. Odpowiedział na nią Marek Chodkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który nie wykluczył, że resort zajmie się tą sprawą zaraz po tym, jak wprowadzone zostaną tak zwane tablice profesjonalne.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę