tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rejestracja przez internet i inne zmiany. Minister ogasza pakiet deregulacyjny dla kierowcw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rejestracja przez internet i inne zmiany. Minister ogasza pakiet deregulacyjny dla kierowcw

Autor: Raff 2018.10.18, 15:24 Drukuj

Już wkrótce długie kolejki w wydziałach komunikacji przejdą do historii. Minister cyfryzacji zapowiedział wprowadzenie pakietu deregulacyjnego, w skład którego wejdą rejestracja pojazdów przez internet i kilka innych zmian.

Wprowadzenie pakietu deregulacyjnego zapowiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji. Ma to być zbiór działań mających na celu uproszczenie procedur i regulacji w oparciu o funkcjonalność Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Zdaniem ministra Zagórskiego nie ma potrzeby obciążania kierowców procedurami, które nie są niezbędne przy dzisiejszym stopniu cyfryzacji usług publicznych.

NAS Analytics TAG

W skład pakietu, oprócz obowiązującego już dziś zwolnienia z obowiązku posiadania podczas kontroli dowodu rejestracyjnego i polisy OC, wejdą także likwidacja karty pojazdu i naklejki kontrolnej, możliwość pozostawienia dotychczasowych tablic rejestracyjnych po zakupie pojazdu, a także możliwość zarejestrowania zakupionego pojazdu przez internet.

Pakiet deregulacyjny określi także zasady kursów doszkalających dla młodych kierowców. Będą one obowiązywały tylko tych, którzy w okresie próbnym zostaną przyłapani na dwóch wykroczeniach.

Wprowadzenie pakietu deregulacyjnego wymaga zmian niektórych przepisów, stąd proces jego wdrażania będzie przebiegał stopniowo. Zarówno Ministerstwo Cyfryzacji, jak i Ministerstwo Infrastruktury planują jednak rozpocząć działania już od początku 2019 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr