tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Obowiązkowy okres próbny dla kierowców. Złe wieści z Ministerstwa Infrastruktury
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Obowiązkowy okres próbny dla kierowców. Złe wieści z Ministerstwa Infrastruktury

Autor: Raff 2018.10.26, 13:59 Drukuj

Ministerstwo Infrastruktury wycofuje się z części pomysłów dotyczących okresu próbnego dla młodych kierowców. Niestety - głównie z tych, które mogą mieć decydujący wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Okres próbny dotyczyć ma kierowców, którzy po raz pierwszy odbierają prawo jazdy. Według wstępnych informacji miał on obejmować dodatkowe ograniczenia prędkości, obowiązek umieszczenia na pojeździe symbolu zielonego listka oraz konieczność ukończenia kursu bezpiecznej jazdy w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy (ODTJ).

NAS Analytics TAG

O okresie próbnym pisaliśmy od wczesnej wiosny. Pierwsze plany zakładały wprowadzenia nowych przepisów 4 czerwca, szybko jednak okazało się, że termin ten jest nierealny z powodu problemów z systemem CEPiK. Finalnie Ministerstwo Infrastruktury odłożyło wprowadzenie zapisu o okresie próbnym w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Okres próbny, a konkretnie szkolenia z bezpiecznej jazdy, ponownie pojawił się przy okazji pakietu deregulacyjnego dla kierowców, przygotowanego wspólnie przez ministerstwa Infrastruktury i Cyfryzacji. Niestety - według nowych pomysłów szkolenie to nie miałoby dotyczyć wszystkich kierowców, a tylko tych, którzy w okresie próbnym popełniliby dwa wykroczenia.

To fatalna wiadomość nie tylko w związku z zaniechaniem kształcenia kierowców stanowiących grupę największego ryzyka. Dostanie się także ODTJ-tom, które spodziewały się tłumów. Skończy się zapewne na garstce klientów.

Nadal do końca nie jest również wyjaśniona kwestia zastosowania okresu próbnego do motocyklistów. W nowelizacji ustawy wprowadzającej okres próbny mowa bowiem o "pojeździe samochodowym", którym według prawa jest także motocykl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę