tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Żegnaj okresie próbny. Posłowie przesuwają CEPiK 2.0 w nieokreśloną przyszłość
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Żegnaj okresie próbny. Posłowie przesuwają CEPiK 2.0 w nieokreśloną przyszłość

Autor: Raff 2018.05.10, 10:34 1 Drukuj

Okres próbny dla młodych kierowców bezterminowo przesunięty. Posłowie uchwalili nowelizacje ustaw, które po raz kolejny opóźniają wprowadzenie systemu CEPiK 2.0.

System CEPiK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) nie ma szczęścia. Sejm właśnie przesunął pełne jego uruchomienie po raz piąty. Może i dobrze, bo zeszłoroczna próba wprowadzenia tylko niektórych jego elementów zakończyła się totalnym paraliżem urzędów.

NAS Analytics TAG

Co oznacza kolejne opóźnienie? Przede wszystkim to, że 4 czerwca nie zacznie obowiązywać okres próbny dla młodych kierowców. Pomysł nałożenia dodatkowych ograniczeń na osoby rozpoczynające karierę kierowcy sam w sobie nie jest zły, ale szereg niejasności i brak technicznego przygotowania do wprowadzenia okresu próbnego, zdążył już wywołać popłoch wśród kursantów, instruktorów i wielu innych zainteresowanych.

Przegłosowana przez posłów ustawa oznacza, że system CEPiK 2.0 wprowadzany będzie etapami, po każdorazowym ogłoszeniu Ministra Cyfryzacji. Etapów może być sporo, ponieważ CEPiK 2.0 odpowiadać będzie za bardzo wiele obszarów związanych z kierowcami i pojazdami, na przykład kontrolę nabywania uprawnień do kierowania, czy nadzór nad punktami karnymi.

Stan prawny na dziś wygląda więc tak, że stosowane będą obecne przepisy, zaś na pełne wprowadzenie systemu, w tym okresu próbnego, poczekamy nawet kilka lat.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę