tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jednak opóźnienie! Okres próbny i zielony listek nie zaczną obowiązywać w czerwcu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jednak opóźnienie! Okres próbny i zielony listek nie zaczną obowiązywać w czerwcu

Autor: Rafał Raff Betnarski 2018.02.13, 11:25 Drukuj

Data wejścia w życie przepisów o okresie próbnym dla kierowców zostanie przesunięta - dowiedział się nieoficjalnie dziennik Rzeczpospolita. Powodem mają być ubiegłoroczne problemy z systemem CEPiK 2.0

Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami, której wejście w życie planowane jest na 4 czerwca, ma wprowadzić szereg zmian dotyczących kandydatów na kierowców, szkół jazdy, instruktorów i urzędów. Chodzi między innymi o okres próbny dla kierowców, którzy otrzymują po raz pierwszy prawo jazdy kategorii B i wiążący się z tym szereg dodatkowych ograniczeń i obowiązków - obowiązek oznakowania pojazdu zielonym liściem, stosowanie się do dodatkowych ograniczeń prędkości.

NAS Analytics TAG

Funkcjonowanie nowych przepisów ściśle wiąże się jednak z prawidłowym działaniem systemu CEPiK 2.0 (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), a ten od początku sprawia problemy. Pierwsza próba uruchomienia systemu w trybie ogólnopolskim skończyła się spektakularną klapą. Wiele urzędów pracowało w trybie awaryjnym, co oznacza, że dostęp do systemu był utrudniony w stopniu uniemożliwiającym prawidłową pracę.

Podobne problemy dotknęły także stacje diagnostyczne - wiele z nich nie obsługiwało kierowców w ogóle, a te, które to robiły, borykały się z ogromnymi problemami technicznymi. Jak podaje Rzeczpospolita, to właśnie te problemy miały skłonić ministerstwo do przesunięcia terminu wprowadzenia nowych przepisów. Zapytaliśmy zespół prasowy Ministerstwa Infrastruktury o opóźnienia, jednak do czasu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę