tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ustawa o CEPiK przegosowana. Co z punktami karnymi?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ustawa o CEPiK przegosowana. Co z punktami karnymi?

Autor: Raff 2018.05.25, 17:18 2 Drukuj

Od 4 czerwca miały ulec zmianie zasady przyznawania i redukcji punktów karnych. Media podawały sprzeczne informacje na temat wejścia nowych przepisów. Jak jest naprawdę? Sprawdziliśmy to.

Zamieszanie, spowodowane wycofaniem się rządu z planów wprowadzenia systemu CEPiK 2.0 4 czerwca, wywołało straszny chaos informacyjny. Część mediów informowała, zgodnie z prawdą, że wszystko, co związane z wdrożeniem systemu, czyli między innymi nowe zasady rozliczania punktów karnych czy okres próbny dla nowych kierowców, zostają przesunięte w czasie.

NAS Analytics TAG

Ustawa uchwalona

Niektóre redakcje nie zatroszczyły się o dokładną weryfikację treści, powielając nieaktualne informacje o tym, że 4 czerwca zmieniają się przepisy. Jak jest zatem naprawdę? Krótko mówiąc - po staremu.

Mimo uchwalenia przez sejm tak zwanej ustawy o CEPiK, która wprowadza wspomniane zmiany, o tym, kiedy zaczną być obowiązujące, decydował będzie minister cyfryzacji z trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Jak na razie żadna z zapowiadanych nowości nie została przez niego ogłoszona, zatem po 4 czerwca nie zmieni się nic.

Punkty po nowemu

Według nowych przepisów kierowca mógłby spróbować redukcji punktów karnych dopiero wówczas, gdy stan jego konta osiągnie 24. Czekałby go jednak wówczas poważny kurs, obejmujący aż 28 godzin zajęć. Kolejną próbę redukcji punktów można byłoby podjąć dopiero po pięciu latach.

Obecne przepisy są znacznie mniej restrykcyjne - co sześć miesięcy można wziąć udział w organizowanym przez WORD kursie. Jego ukończenie oznacza pozbycie się sześciu punktów karnych. Taki stan rzeczy obowiązywać będzie jeszcze przez dłuższy czas - do chwili, kiedy minister cyfryzacji ogłosi zmiany. Na te się jednak w najbliższym czasie nie zanosi.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr