tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Okresu próbnego nie będzie. Ministerstwo uchyla kontrowersyjny przepis
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Okresu próbnego nie będzie. Ministerstwo uchyla kontrowersyjny przepis

Autor: Raff 2018.03.24, 13:51 Drukuj

Uchylenie przepisów o okresie próbnym dla młodych kierowców zaproponowało Ministerstwo Cyfryzacji. Do sensacyjnych informacji dotarł portal PrawoDrogowe.pl

Okres próbny miał być jedną ze zmian wynikających z nowelizacji Ustawy o kierujących pojazdami. Kierowcy z niewielkim stażem mieliby obowiązek doskonalenia własnych umiejętności na dodatkowo płatnych szkoleniach w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy.

NAS Analytics TAG

Pomysł od początku spotkał się z krytyką specjalistów - wskazywano, że system szkoleń i ilość ODTJ jest niewystarczająca dla obsłużenia tego zadania. Finalnie Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło po raz kolejny przesunąć termin wdrożenia nowych przepisów.

Tymczasem portal PrawoDrogowe.pl dotarł do sensacyjnej informacji o uchyleniu zapisów o okresie próbnym. W propozycji Ministerstwa Cyfryzacji, która nie trafiła jeszcze do Rządowego Centrum Legislacji, czytamy:

W ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, wprowadzony został przepis uchylający rozdział 14 tej ustawy Okres próbny (art. 91-95 ustawy). Zmiany dokonane w art. 99, art. 102, art. 103, art. 105 oraz art. 135 są konsekwencją tej zmiany".

Innymi słowy - przepisy o okresie próbnym nie będą obowiązywać ani od 4 czerwca, ani zapewne w ogóle.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę