tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skończyłeś 60 lat i jeździsz? Będziesz musiał regularnie sprawdzać stan zdrowia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skończyłeś 60 lat i jeździsz? Będziesz musiał regularnie sprawdzać stan zdrowia

Autor: Raff 2018.04.27, 16:13 4 Drukuj

Obowiązkowe regularne badania lekarskie dla kierowców, którzy ukończyli 60 lat planuje wprowadzić Ministerstwo Infrastruktury. Na takie rozwiązanie mocno naciska Unia Europejska.

O konieczności lepszej kontroli nad stanem zdrowia kierowców mówi się już od dawna. Posłowie już kilka razy proponowali wprowadzenie regularnych badań lekarskich także dla kierowców niezawodowych, ale ja dotąd żadna z propozycji nie doczekała się realizacji.

NAS Analytics TAG

Sytuacja jest poważna - większość kierowców w wieku około 60 lat posiada bezterminowe prawa jazdy, a jest w tej grupie wiele osób, które nie badają się w ogóle, zatem nie mają żadnej wiedzy co do swojego stanu zdrowia. Ministerstwo Infrastruktury chciałoby zmienić ten stan rzeczy. Planowane są nowe przepisy, które nałożą na starszych kierowców obowiązek regularnych badań lekarskich.

Podobne przepisy zamierza wprowadzić także Unia Europejska, co oznacza, że prędzej czy później takie rozwiązanie tak musiałoby zostać przyjęte w Polsce. Na razie nie ma szczegółów określających jak często badania takie musiałyby być przeprowadzane.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:de 28/04/2018 11:57

Prawo działa wstecz?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę