tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 200 z za badanie lekarskie na prawo jazdy? Moe by taniej!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

200 z za badanie lekarskie na prawo jazdy? Moe by taniej!

Autor: Raff 2019.05.09, 11:17 Drukuj

200 zł - tyle kosztuje badanie lekarskie na prawo jazdy. Tę kwotę wprowadziły przepisy z 2014 roku. Okazuje się, że od niedawna kwota ta może być znacznie niższa - wszystko przez wprowadzone po cichu zmiany.

Ministerialne wymagania dotyczące badania lekarskiego na prawo jazdy robią wrażenie - lekarz powinien dokładnie sprawdzić wzrok, słuch i narządu równowagi badanego, jego układ sercowo-naczyniowy, oddechowy, nerwowy (także pod kątem padaczki), a nawet takie rzeczy jak czynność nerek, obecność cukrzycy, stan psychiczny i poszukać objawów uzależnienia od alkoholu lub środków odurzających.

NAS Analytics TAG

Tymczasem badanie lekarskie na prawo jazdy to w wielu przypadkach formalność, a nawet fikcja - nierzadko proces trwa kilkadziesiąt sekund i polega na zadaniu "badanemu" kilku pytań o stan zdrowia. Dla lekarza takie badanie to prawdziwa gratka - kasując po 200 zł od pacjenta, w ciągu godziny, bez wysiłku może zarobić kilka tys. zł.

Tak horrendalna kwota została wprowadzona przepisami z 2014 r. Z jakiegoś powodu Ministerstwo Zdrowia ustaliło ją na sztywno w takiej właśnie kwocie. Wcześniej lekarz mógł sam ustalić wysokość stawki pod warunkiem, że nie przekroczyła ona 200 zł.

Jak dowiadujemy się z portalu wp.pl, w listopadzie ubiegłego roku przywrócono poprzednie zapisy, co oznacza, że lekarz ma swobodę w ustaleniu kwoty za badanie na prawo jazdy. Choć nie należy spodziewać się radykalnych obniżek, warto przed przystąpieniem do badania poszukać lekarza, który zrobi je taniej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr