tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Karta motorowerowa 2019 - jak zrobi, ile kosztuje, czy potrzebna?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Karta motorowerowa 2019 - jak zrobi, ile kosztuje, czy potrzebna?

Autor: Raff 2019.04.10, 12:46 12 Drukuj

Karta motorowerowa, czyli prawo jazdy kategorii AM budzi wiele kontrowersji. Egzaminy są trudne, cena za jego zdobycie wysoka. Karta motorowerowa 2019 - jak zrobić, ile kosztuje, czy potrzebna?

Kiedyś wyrobienie karty motorowerowej było w zasadzie formalnością. Egzamin przypominał ten na kartę rowerową, a po wniesieniu drobnej opłaty, można było cieszyć się jazdą wymarzonym motorowerem. Karta motorowerowa była zatem łatwo dostępna.

NAS Analytics TAG

Dziś karta motorowerowa stała się prawem jazdy kategorii AM. Oznacza to konieczność zdania egzaminu, podobnego do tego, który zdają kandydaci na inne kategorie. Ten wymóg odstrasza wielu młodych ludzi, dla których perspektywa przechodzenia pełnej egzaminacyjnej procedury i ponoszenia wysokich kosztów dla uzyskania zwykłej karty motorowerowej jest nie do przyjęcia.

Ile kosztuje karta motorowerowa

Aby wyrobić kartę motorowerową, niezbędne będzie badanie lekarskie. Jego koszt to około 100 zł. Kurs na prawo jazdy kategorii AM to wydatek nawet 1000 zł. Egzaminy kosztują 170 zł, a za samo wydanie blankietu prawa jazdy trzeba zapłacić 100,50 zł. Łączny koszt zdobycia karty motorowerowej może więc zamknąć się w kwocie około 1300 zł.

Karta motorowerowa - czy potrzebna

Zainteresowanie kartą motorowerową jest bardzo niewielkie. Trudno się dziwić - koszt jej zdobycia niemal nie różni się od kosztu zdobycia prawa jazdy na motocykl. Wielu młodych ludzi woli zaoszczędzić pieniądze, by przeznaczyć je na pełnoprawną kategorię A1, o którą można ubiegać się w wieku 16 lat, czyli dwa lata później niż o kategorię AM.

Niestety skutkiem skomplikowanych procedur jest to, ze wielu posiadaczy motorowerów porusza się nimi bez uprawnień. To kłopot nie tylko dla rodziców, którzy odpowiadają prawnie za popełnione przez ich dziecko wykroczenia, ale także dla wszystkich użytkowników dróg - niewyedukowany uczestnik drogi jest sporym zagrożeniem.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Autor: Karol 12/04/2019 11:04

Popieram

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr