tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec WORD-w jako maszynek do zarabiania pienidzy. Zmiany w egzaminach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec WORD-w jako maszynek do zarabiania pienidzy. Zmiany w egzaminach

Autor: Janusz Bbenek 2019.05.06, 12:32 1 Drukuj

Jak podaje portal brd24.pl, Ministerstwo Infrastruktury opracowało nowe rozporządzenia, dotyczące przeprowadzania egzaminów praktycznych na różne kategorie prawa jazdy, wprowadzające m.in. dzienne limity przeprowadzonych egzaminów na jednego egzaminatora. Powinno to uspokoić pracę ośrodków i zwiększyć zdawalność.

Przeciążenie grafików pracy WORD-ów, duża liczba przeprowadzanych codziennie egzaminów, wysoki koszt ponownych egzaminów i długi czas oczekiwania - to wszystko generuje nerwową atmosferę zarówno wśród egzaminatorów, jak i podchodzących do uzyskania uprawnień kursantów. Dlatego planowane zmiany dotyczą głównie czasu pracy egzaminatorów. Każdy z nich będzie mógł przeprowadzić do 8 egzaminów dziennie i nie więcej niż jeden na godzinę. Będzie miał więcej czasu na spokojną analizę jazdy zdającego.

NAS Analytics TAG

Zmiana ta ma przynieść większy odsetek egzaminów zakończonych wynikiem pozytywnym. Obecnie w najbardziej popularnej kategorii B kończy się w ten sposób zaledwie 30% z nich, co powoduje zwiększenie kolejek oczekujących i posądzanie WORD-ów o dążenie do zarabiania na poprawkach. Wprowadzone dzienne limity sprawią, że ośrodki i tak nie zarobią więcej, jeśli będą oblewać większą liczbę kandydatów na kierowców.

Pozostałe zmiany to zniesienie obowiązku posiadania pieczątki przez egzaminatora - będzie wystarczył jego podpis i numer uprawnień. Duże ułatwienia czekają ponadto niepełnosprawnych, którzy będą zdawać na kategorię AM. Egzamin praktyczny będzi emożna zdawać nie tylko na motorowerze, ale też na czterokołowcu lekkim, dzięki czemu większa liczba osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności będzie mogła zdobyć upragniony dokument.

Zmiany są obecnie konsultowane między resortami. Mają wejść w życie od 1 lipca tego roku, ale ze względu na konieczność dostosowania pracy WORD-ów, zaczną obowiązywać w ośrodkach od 1 stycznia 2020 roku.

Źródło: brd24.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr