tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec horroru. WORD nie będzie już przeprowadzać egzaminów!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec horroru. WORD nie będzie już przeprowadzać egzaminów!

Autor: Raff 2019.02.01, 11:12 49 Drukuj

W WORD-ach szykują się wielkie zmiany. Propozycje Ministerstwa Infrastruktury mogą zrewolucjonizować system egzaminów i zakończyć trwający od lat horror kandydatów na kierowców.

Niemal każdy WORD to instytucja funkcjonująca według dobrze znanych z czasów komunistycznych zasad - długie oczekiwanie na swoją kolej, surowi, nieuprzejmi egzaminatorzy i powtarzające się egzaminy. To wszystko tworzy nieprawdopodobną atmosferę stresu, która nierzadko jest przyczyną niepowodzeń podczas egzaminów.

NAS Analytics TAG

WORD jawi się ponadto młodym ludziom jako instytucja opresyjna i żerująca na kieszeni kandydatów na kierowców, którzy nierzadko przeznaczają na kurs i kolejne egzaminy ciężko zarobione w przerwach od nauki pieniądze.

Wiadomo już, że nadchodzą zmiany. Nie może być inaczej, skoro w Polsce egzamin na prawo jazdy zdaje za pierwszym razem tylko jedna trzecia kandydatów, a w Niemczech, gdzie egzaminy są równie trudne, aż trzy czwarte.

Jedną z najważniejszych decyzji ma być odebranie WORD-om egzaminów. Mieliby je przeprowadzać egzaminatorzy, zatrudnieni przez wojewodę. Miejsce egzaminu pozostałoby takie samo - czyli teren WORD, ale instytucja ta formalnie nie związana byłaby z organizacją egzaminu. Sam egzaminator otrzymywałby stałą, niezależną od liczby egzaminów, pensję.

Jak jest dziś? WORD-om opłaca się oblewać kursantów, bo opłaty za egzaminy stanowią aż 90 procent ich przychodów, z czego niemal trzy czwarte to przychody za poprawki.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 16
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę