tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zarabianie na poprawkach w WORD? Ministerstwo mówi dość NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zarabianie na poprawkach w WORD? Ministerstwo mówi dość

Autor: Raff 2019.01.15, 15:19 Drukuj

Zarabianie na powtarzających się egzaminach poprawkowych ma się skończyć. Ministerstwo Infrastruktury ma już gotowy projekt nowelizacji, która ukróci te praktyki. WORDy mają być finansowane z budżetu państwa.

Już trzy lata temu Najwyższa Izba Kontroli zwróciła uwagę na nieprawidłowości w systemie egzaminowania kierowców. Głównym problemem było uzależnienie pensji egzaminatorów od przychodów WORD. A ten, w niemal 90 procentach pochodzi z egzaminów, wśród których te poprawkowe stanowią aż 70 procent.

Oblewanie kursantów egzaminatorom się zatem opłaca. Ma to swoje przełożenie w statystykach - w Polsce egzamin na prawo jazdy zdaje za pierwszym razem tylko jedna trzecia kandydatów. W Wielkiej Brytanii blisko połowa, a w Niemczech trzy czwarte.

Ministerstwo Infrastruktury konsultuje właśnie projekt nowelizacji kilku ustaw, które zmienią obecny stan prawny. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego będą finansowane przez wojewodów, czyli z budżetu państwa. Wynagrodzenia egzaminatorów będą ustalone "na sztywno" i nie będą uzależnione od przychodów WORD.

NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę