tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zarabianie na poprawkach w WORD? Ministerstwo mwi do
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zarabianie na poprawkach w WORD? Ministerstwo mwi do

Autor: Raff 2019.01.15, 15:19 Drukuj

Zarabianie na powtarzających się egzaminach poprawkowych ma się skończyć. Ministerstwo Infrastruktury ma już gotowy projekt nowelizacji, która ukróci te praktyki. WORDy mają być finansowane z budżetu państwa.

Już trzy lata temu Najwyższa Izba Kontroli zwróciła uwagę na nieprawidłowości w systemie egzaminowania kierowców. Głównym problemem było uzależnienie pensji egzaminatorów od przychodów WORD. A ten, w niemal 90 procentach pochodzi z egzaminów, wśród których te poprawkowe stanowią aż 70 procent.

NAS Analytics TAG

Oblewanie kursantów egzaminatorom się zatem opłaca. Ma to swoje przełożenie w statystykach - w Polsce egzamin na prawo jazdy zdaje za pierwszym razem tylko jedna trzecia kandydatów. W Wielkiej Brytanii blisko połowa, a w Niemczech trzy czwarte.

Ministerstwo Infrastruktury konsultuje właśnie projekt nowelizacji kilku ustaw, które zmienią obecny stan prawny. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego będą finansowane przez wojewodów, czyli z budżetu państwa. Wynagrodzenia egzaminatorów będą ustalone "na sztywno" i nie będą uzależnione od przychodów WORD.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr