tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zarabianie na poprawkach w WORD? Ministerstwo mówi dość

Zarabianie na poprawkach w WORD? Ministerstwo mówi dość

Autor: Raff 2019.01.15, 15:19 Drukuj

Zarabianie na powtarzających się egzaminach poprawkowych ma się skończyć. Ministerstwo Infrastruktury ma już gotowy projekt nowelizacji, która ukróci te praktyki. WORDy mają być finansowane z budżetu państwa.

Już trzy lata temu Najwyższa Izba Kontroli zwróciła uwagę na nieprawidłowości w systemie egzaminowania kierowców. Głównym problemem było uzależnienie pensji egzaminatorów od przychodów WORD. A ten, w niemal 90 procentach pochodzi z egzaminów, wśród których te poprawkowe stanowią aż 70 procent.

Oblewanie kursantów egzaminatorom się zatem opłaca. Ma to swoje przełożenie w statystykach - w Polsce egzamin na prawo jazdy zdaje za pierwszym razem tylko jedna trzecia kandydatów. W Wielkiej Brytanii blisko połowa, a w Niemczech trzy czwarte.

Ministerstwo Infrastruktury konsultuje właśnie projekt nowelizacji kilku ustaw, które zmienią obecny stan prawny. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego będą finansowane przez wojewodów, czyli z budżetu państwa. Wynagrodzenia egzaminatorów będą ustalone "na sztywno" i nie będą uzależnione od przychodów WORD.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę