tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nagrania z oblanego egzaminu nie zobaczysz. Ministerstwo obawia się hejtu

Nagrania z oblanego egzaminu nie zobaczysz. Ministerstwo obawia się hejtu

Autor: Raff 2018.04.23, 12:22 Drukuj

Kursanci nie zobaczą nagrań z egzaminów na prawo jazdy. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa uważa, że mogłoby to zakończyć się szarganiem opinii instruktorów. Obecny stan prawny uznaje za optymalny.

Miesiąc temu pisaliśmy o propozycji posłów Kukiz'15 dotyczącej możliwości udostępnienia nagrań z egzaminów na prawo jazdy. Instruktorzy i kursanci chcieliby mieć możliwość obejrzenia zapisu oblanego egzaminu, by przeanalizować błędy popełnione przez kandydata na kierowcę. Dzięki temu kursant miałby szansę nad nimi popracować i wyeliminować je przy kolejnym podejściu.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jest jednak nieugięte. Zdaniem podsekretarza stanu Marka Chodkiewicza, obecne rozwiązanie jest optymalne zarówno dla egzaminowanych, jak i egzaminatorów - nagrania służą wyjaśnieniu wątpliwości dotyczących rzetelności egzaminu, a zatem dostęp do nich możliwy jest tylko w wyjątkowych przypadkach.

Zdaniem Chodkiewicza powszechny dostęp do nagrań z egzaminów mógłby zakończyć się dalszym ich upowszechnianiem w mediach społecznościowych, co z kolei prowadziłoby do hejtu i szargania reputacji WORD-ów i samych egzaminatorów.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę