tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tablice rejestracyjne na stae przy pojedzie. Pose Liroy-Marzec proponuje zmiany
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tablice rejestracyjne na stae przy pojedzie. Pose Liroy-Marzec proponuje zmiany

Autor: Raff 2018.06.21, 14:02 6 Drukuj

Tablice rejestracyjne na stałe przypisane do pojazdu - to propozycja posła Liroya-Marca, która znalazła się w złożonej właśnie interpelacji. Szansa na taką zmianę jest całkiem spora.

W tej chwili niemal każda zmiana właściciela pojazdu wiąże się z koniecznością wymiany tablicy rejestracyjnej. Oznacza to konieczność zapłaty ukrytego podatku - 80 zł za samochód i 40 zł za motocykl. Wyjątkiem jest sytuacja, w której zarówno nabywca, jak i sprzedający zameldowani są w tym samym powiecie.

NAS Analytics TAG

Piotr Liroy-Marzec proponuje, by tablica rejestracyjna przypisana była na stałe do pojazdu i pozostawała z nim aż do zezłomowania. Jego zdaniem nie ma żadnego uzasadnienia wymiana tablic podczas zmiany właściciela. Pomysł posła Marca zbiega się z zapowiedziami ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który chciałby, by pojazdy mogły być rejestrowane w dowolnym urzędzie, nie tylko w miejscu zameldowania właściciela pojazdu.

Z takiej zmiany nie byliby jednak zadowoleni ani producenci tablic, ani urzędnicy, dla których podatek od wymiany to bardzo lukratywny interes. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, producenci tablic musieliby liczyć się z pięciokrotnym spadkiem zysków.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Autor:Gah 21/06/2018 18:07

Albo P0 JEEP

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr