tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Znalazłeś tablicę rejestracyjną? Radzimy co robić, gdzie ją odnieść, jak zabezpieczyć
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Znalazłeś tablicę rejestracyjną? Radzimy co robić, gdzie ją odnieść, jak zabezpieczyć

Autor: Raff 2020.08.26, 12:32 1 Drukuj

Po każdym weekendzie grupy motocyklowe pękają w szwach od ogłoszeń w stylu pomóżcie, zgubiłem tablicę, hej, znalazłem tablicę rejestracyjną. Zgubienie blachy może przysporzyć właścicielowi mnóstwa kłopotów, dlatego radzimy co zrobić ze znalezioną rejestracją.

Zacznijmy od tego, że tablica rejestracyjna w motocyklu powinna być zabezpieczona znacznie lepiej niż ta w samochodzie. Większe przeciążenia, ciągłe wibracje i gwałtowniejsze reakcje zawieszenia powodują, że zwykła plastikowa ramka na pewno się nie sprawdzi i prędzej czy później połamie, dając tablicy rejestracyjnej wolność.

NAS Analytics TAG

Skutecznym sposobem na zabezpieczenie się przed takim scenariuszem jest przykręcenie lub przynitowanie tablicy to stelaża. Zajmuje to chwilę, a daje święty spokój. Doraźnie można także posłużyć się trytkami. Dodatkowym, stosowanym czasem zabezpieczeniem, jest umieszczenie swojego numeru telefonu na odwrocie blachy.

Znalazłem tablicę rejestracyjną - co robić?

Co jednak zrobić, kiedy tablicę taką znajdziemy? Przede wszystkim nie wolno zostawić jej na miejscu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - może ona posłużyć do przestępstwa - ułatwić kradzież motocykla, albo nawet paliwa ze stacji. Znalezioną tablicę zawsze trzeba zatem zabezpieczyć, czyli innymi słowy zabrać ze sobą.

Jeśli na odwrocie znajdziemy numer do właściciela, sprawa jest oczywista - kontaktujemy się z nim i ustalamy jej zwrot. Jeśli takich danych nie ma, mamy dwie opcje - zwrot tablicy do właściwego wydziału komunikacji lub dostarczenie jej do najbliższego posterunku policji.

To pierwsze rozwiązanie jest wskazane wówczas, gdy tablica pochodzi z tego samego powiatu, w którym się znajdujemy. Drugie rozwiązanie będzie wygodniejsze, kiedy tablicę znajdziemy na wyjeździe, lub znaleziona blacha pochodzi z pojazdu zarejestrowanego w innym powiecie.

Publikacja na facebooku to zdecydowanie za mało

Działania takie wymagają niestety trochę zachodu, ale zapewniamy was, że warto. Opublikowanie informacji o znalezieniu blachy na facebookowej grupie nie daje gwarancji, że post taki dotrze do właściciela. Wielu z nas w ogóle nie ma facebooka, a nawet jeśli mamy, to przecież nie każdy motocyklista należy do każdej grupy.

Zgubienie tablicy oznacza ponadto konieczność wyrobienia nowej, co wiąże się z kolejnymi opłatami. Jeśli zguba trafi do wydziału komunikacji, a tak stanie się, kiedy dostarczymy ją na policję, właściciel odzyska swoją tablicę bez żadnych dodatkowych kosztów. Pamiętajcie - karma wraca, warto zrobić dla kogoś coś, czego sami chcielibyśmy doświadczyć.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę