tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podgita tablica rejestracyjna - czy to legalne? Jaki grozi za to mandat?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podgita tablica rejestracyjna - czy to legalne? Jaki grozi za to mandat?

Autor: Raff 2020.06.27, 12:14 4 Drukuj

Nawet 1000 zł mandatu ma grozić motocykliście przyłapanemu z podgiętą tablicą rejestracyjną. Wiemy, że wielu z was stosuje ten trik, dlatego ostrzegamy, że być może najwyższy czas go zaniechać.

Policja przygotowuje się do wakacji. I bynajmniej nie chodzi nam o planowanie urlopów i zakup krótkich spodenek. Stróżowie prawa doskonale wiedzą, że z powodu zagrożenia wirusem SARS Cov-2 (niezależnie, czy ktoś w niego wierzy, czy nie) większość Polaków zdecyduje się spędzić urlop w kraju, korzystając przy tym z własnego pojazdu.

NAS Analytics TAG

Oznacza to dość radykalny wzrost ruchu na polskich drogach, które już teraz znajdują się w unijnym rankingu bezpieczeństwa na trzecim miejscu… od końca. Policjanci chcą w tym roku bezwzględnie egzekwować przepisy, nakładać mandaty i piętnować patologiczne zachowania kierowców.

W tym celu zapowiadane są wszelkie działania dostępne prawem, a zatem użycie ręcznych mierników laserowych i radarowych (oby nie Iskry), wideorejestratorów (które nie mierzą prędkości), dronów i helikopterów. Można powiedzieć, że czeka nas zmasowany atak - z lądu i powietrza. Jeśli efektem ma być poprawa mocno kulawego bezpieczeństwa na drogach, to jesteśmy za.

Wśród postulatów, zapowiadanych przez policję, znalazły się także te dotyczące motocyklistów. Funkcjonariusze mają wykazywać się zerową tolerancją dla tych, którzy łamią przepisy, nie tylko dotyczące ograniczeń prędkości, ale także wyprzedzania, jazdy na jednym kole, a nawet - i to ważna uwaga - podginania tablicy rejestracyjnej.

Jak zapowiada insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, w razie stwierdzenia podgięcia tablicy, policjant nałoży mandat karny, nawet w wysokości 1000 zł. Niestety, nie udało nam się ustalić podstawy prawnej tak wysokiej kwoty. Zgodnie a art. 60 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo o ruchu drogowym zasłanianie tablic rejestracyjnych, a za takie działanie uważane jest podginanie tablicy, jest zabronione, grozi za to jednak mandat 100-złotowy. Postaramy się czegoś więcej dowiedzieć w tej sprawie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr