tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy można przenieść tablicę rejestracyjną w inne miejsce na motocyklu?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy można przenieść tablicę rejestracyjną w inne miejsce na motocyklu?

Autor: Alonzo 2020.12.06, 22:35 3 Drukuj

Tył motocykla jest ważnym elementem dla jego stylu i ogólnego wyglądu. Czasem producenci umieszczają tablicę w takim miejscu, że jest ona pierwszym elementem, który chcielibyśmy zmienić. Właśnie weszła w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która może w tej kwestii sporo namieszać.

Do 4 grudnia nie było żadnych problemów z przenoszeniem tablicy rejestracyjnej motocykla w inne miejsce. Niestety, w tym dniu weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która wprowadziła dwie, ważne zmiany. Po pierwsze zabroniła umieszczania tablicy rejestracyjnej w innym miejscu, niż konstrukcyjnie do tego przeznaczone. W drugim punkcie nowelizacja zabroniła umieszczania tablic zmniejszonych na pojeździe, w którym producent przygotował miejsce na tablicę jednorzędową. 

NAS Analytics TAG

Druga nowelizacja wydaje się jasna. Chodzi o to, aby zmniejszone tablice montować tylko w pojazdach, sprowadzonych ze stref, w których takie tablice występują. Jeżeli kupujemy europejski samochód z dużym miejscem na tablicę jednorzędową, to nie będziemy mogli dla subiektywnej poprawy jego wyglądu zamontować na nim tablicy "amerykańskiej". Niestety, pierwsza nowelizacja niebezpiecznie pasuje do sytuacji, w której przekładamy tablicę rejestracyjną motocykla w inne miejsce, bo nie podoba nam się punkt, który przewidział na nią producent. Doskonałym przykładem jest Harley Davidson Low Rider S, którego testował Barry:

 

Przenoszenie tablic w inne miejsce jest również bardzo popularne w przypadku motocykli custom. W ich przypadku jednak problemem może być wskazanie miejsca, które konstrukcyjnie przewidział na taką tablicę producent. Motocykle custom mają albo elementy, pochodzące od różnych producentów, albo wykonywane ręcznie. Może to dotyczyć całej ramy, która często jest albo bardzo mocno modyfikowana, albo wykonywana ręcznie, aby nasz custom był naprawdę wyjątkowy i niepowtarzalny. W takich przypadkach diagności na stacjach kontroli pojazdów mogą mieć duże trudności ze zidentyfikowaniem konstrukcyjnie przeznaczonego na tablicę miejsce i raczej nie będą robić problemów przy okresowych badaniach technicznych motocykla. W przypadku takich motocykli, jak Harley Davidson Low Rider S łatwo jest wskazać miejsce, przewidziane na tablicę przez producenta. Tutaj mogą się pojawić problemy zarówno przy badaniach technicznych, jak i podczas kontroli drogowych, w trakcie których policja jest zobowiązana zatrzymać dowód rejestracyjny w przypadku stwierdzenia niezgodnych z prawem modyfikacji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę