tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polscy kierowcy: przymusowy postój najskuteczniejszą karą za przekroczenie prędkości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polscy kierowcy: przymusowy postój najskuteczniejszą karą za przekroczenie prędkości

Autor: Raff 2020.09.16, 11:12 2 Drukuj

Nie 2 tysiące zł mandatu, ani dwukrotność przyznanych punktów karnych. Zdaniem kierowców, najbardziej dotkliwą karą za przekroczenie prędkości byłby… przymusowy postój.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z policyjnymi psychologami przeprowadził ciekawy sondaż. Pytano kierowców o najbardziej dotkliwą karę, jaką mogliby ponieść za przekroczenie prędkości.

NAS Analytics TAG

Do wyboru były trzy opcje:

  • mandat w wysokości dwóch tysięcy zł;
  • dwukrotna liczba punktów karnych za wykroczenie;
  • przymusowy postój proporcjonalny do przekroczenia prędkości.

Wyniki okazały się zaskakujące. Ponad połowa respondentów (55 procent) jako najskuteczniejszy sposób na ostudzenie temperamentu kierowców wskazała przymusowy postój. Takie rozwiązanie testowane jest na przykład w Estonii - za przekroczenie limitu o 20 km/h, kierowca za karę czeka 45 minut.

Dwie pozostałe opcje uznano za mniej skuteczne - takie zdanie miało nieco ponad 40 procent ankietowanych. Wyniki ankiety wskazują, że rozwiązanie problemu przekraczania szybkości na polskich drogach leży być może nie tam, gdzie szukają go nasi decydenci.

Z drugiej jednak strony, jak słusznie zauważył w komentarzu jeden z czytelników, forma karnego postoju mogłaby mieć nieoczekiwane konsekwencje - niejeden kierowca po zakończeniu kary mógłby starać się nadrobić stracony czas.

Badanie przeprowadzono na grupie 529 osób (98 proc. to kierowcy). 85 procent stanowili mężczyźni, ponad 42 procent badanych to osoby w wieku 26-40 lat. 27 procent miało 41-55 lat, 16 procent miało 56 lat i więcej. Najmniejszą grupę stanowili kierowcy w wieku 18-25 lat (15 proc.).

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę