tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kontrole drogowe bd krtsze. Policjanci uzyskali dostp do Centralnej Ewidencji Kierowcw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kontrole drogowe bd krtsze. Policjanci uzyskali dostp do Centralnej Ewidencji Kierowcw

Autor: Raff 2020.07.07, 11:55 Drukuj

Policyjne kontrole drogowe mogą być krótsze. Dzięki bezpośredniemu dostępowi funkcjonariuszy drogówki do Centralnej Ewidencji Kierowców, w czasie kontroli nie będą oni musieli potwierdzać danych w centrali.

Dotychczas, w razie każdej kontroli drogowej, policjanci byli zobowiązani potwierdzać uprawnienia kierowcy w centrali. Przez radio przekazywali informacje, a po ich weryfikacji, tą samą drogą otrzymywali odpowiedź. W niektórych przypadkach mogło się zdarzyć, że operacja taka zajmowała nawet kilkanaście minut, co było dla kierowców frustrujące, zwłaszcza jeśli byli oni w trakcie załatwiania ważnych spraw.

NAS Analytics TAG

1 lipca policjanci otrzymali bezpośredni dostęp do CEK, dzięki czemu od razu mogą zweryfikować ważność prawa jazdy kontrolowanego kierowcy, bez konieczności kontaktowania się z centralą. Ma to skrócić czas przeprowadzenia kontroli do minimum.

Sprawdziliśmy - w niedzielę przez kilkanaście minut obserwowaliśmy pracę policji na zjeździe z autostrady A2. Faktycznie, wyrywkowe kontrole dokumentów odbywały się sprawnie, bez korzystania z radia. Jeśli kierowca nie miał nic na sumieniu, spotkanie z policją trwało 3-4 minuty.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr