tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolekcjonerskie prawko? Ministerstwo zapowiada bezwzgldn walk z faszywkami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolekcjonerskie prawko? Ministerstwo zapowiada bezwzgldn walk z faszywkami

Autor: Raff 2018.05.07, 14:18 3 Drukuj

Producenci kolekcjonerskich dokumentów twierdzą, że to śmieszne gadżety, ale policja i ministerstwo nie ma wątpliwości - to groźne falsyfikaty, z którymi trzeba walczyć.

Kolekcjonerskie prawo jazdy inny podobny dokument, to nic innego jak bardzo dobry falsyfikat, który bez przeszkód służyć może do wyłudzenia kredytu, a w niektórych przypadkach także do poruszania się po polskich drogach nawet po sądowym orzeczeniu zakazu.

NAS Analytics TAG

Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji nie podoba się, że każdy, przy użyciu powszechnie dostępnego sprzętu, może nie tylko wydrukować sobie niemal dowolny dokument, ale także legalnie na tym procederze zarabiać. Przygotowywane są odpowiednie zmiany w przepisach, które mają na celu uniemożliwienia obrotu "kolekcjonerskimi" dokumentami.

A problem jest coraz poważniejszy. Choć sprzedawcy takich dokumentów reklamują je jako produkty dla kolekcjonerów, technologie i zabezpieczenia, jakie używane są do ich produkcji, niemal nie odbiegają od tych, jakie stosuje producent oryginałów.

Co więcej, nie istnieje żadna ogólnoświatowa baza danych kierowców, zatem policja za granicą nie jest w stanie stwierdzić, czy ów "kolekcjonerski" dokument jest autentyczny. Podobnie w Polsce - kierowca legitymujący się, powiedzmy, portugalskim prawem jazdy, nie może zostać w żaden sposób zweryfikowany. Nawet jeśli to Polak z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

MSWiA planuje utworzyć Rejestr Dokumentów Publicznych, który obejmowałby wzory wszystkich dokumentów używanych w naszym kraju. W bazie danych znalazłyby się informacje na temat podstawowych zabezpieczeń i sposobu ich weryfikacji. Każdy, kto produkowałby, sprzedawałby lub nawet był w posiadaniu takiego dokumentu, groziłaby grzywna, lub nawet kara więzienia do dwóch lat.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr