tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od kiedy jazda bez dokumentów? Minister zdradza konkretną datę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od kiedy jazda bez dokumentów? Minister zdradza konkretną datę

Autor: Raff 2018.06.19, 10:42 1 Drukuj

1 października ma zniknąć obowiązek wożenia przez kierowców tradycyjnych dokumentów prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Zastąpią je dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

O pomyśle rezygnacji z tradycyjnych dokumentów pisaliśmy już wielokrotnie. Propozycje takie składali sami posłowie tłumacząc, że wszystkie dane niezbędne do identyfikacji pojazdu i ustalenia uprawnień znajdują się w dostępnej dla policji bazie CEPiK.

NAS Analytics TAG

Wiele mediów omyłkowo uznało, że obowiązek posiadania przy sobie wymienionych dokumentów zniknie 4 czerwca, kiedy zaczęło obowiązywać znowelizowane Prawo o ruchu drogowym. Decyzję o możliwości rezygnacji z tradycyjnych dokumentów miał podejmować jednak Minister Cyfryzacji, ogłaszając ją trzy miesiące wcześniej.

Taka właśnie deklaracja padła z ust ministra Marka Zagórskiego, który w rozmowie z RMF FM zapowiedział, że obowiązek wożenia dokumentów zniknie 1 października. Oznacza to, że do końca czerwca minister ma czas na opublikowanie stosownej informacji w Dzienniku Urzędowym.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę