tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od kiedy jazda bez dokumentów? Minister zdradza konkretną datę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od kiedy jazda bez dokumentów? Minister zdradza konkretną datę

Autor: Raff 2018.06.19, 10:42 1 Drukuj

1 października ma zniknąć obowiązek wożenia przez kierowców tradycyjnych dokumentów prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Zastąpią je dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

O pomyśle rezygnacji z tradycyjnych dokumentów pisaliśmy już wielokrotnie. Propozycje takie składali sami posłowie tłumacząc, że wszystkie dane niezbędne do identyfikacji pojazdu i ustalenia uprawnień znajdują się w dostępnej dla policji bazie CEPiK.

~~~~~------~~~~~

Wiele mediów omyłkowo uznało, że obowiązek posiadania przy sobie wymienionych dokumentów zniknie 4 czerwca, kiedy zaczęło obowiązywać znowelizowane Prawo o ruchu drogowym. Decyzję o możliwości rezygnacji z tradycyjnych dokumentów miał podejmować jednak Minister Cyfryzacji, ogłaszając ją trzy miesiące wcześniej.

Taka właśnie deklaracja padła z ust ministra Marka Zagórskiego, który w rozmowie z RMF FM zapowiedział, że obowiązek wożenia dokumentów zniknie 1 października. Oznacza to, że do końca czerwca minister ma czas na opublikowanie stosownej informacji w Dzienniku Urzędowym.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę