tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda bez dokumentów już pewna. Minister podpisał komunikat w tej sprawie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda bez dokumentów już pewna. Minister podpisał komunikat w tej sprawie

Autor: Raff 2018.06.29, 17:12 Drukuj

Obowiązek wożenia przy sobie dokumentów pojazdu zostanie zniesiony 1 października. Minister cyfryzacji podpisał komunikat, który, po publikacji rozpocznie procedurę zmiany prawa.

Pierwsza informacja o prawdopodobnym terminie wejścia w życie znowelizowanych przepisów pojawiła się w połowie czerwca, kiedy to Marek Zagórski, minister cyfryzacji, wskazał 1 października jako możliwą datę.

NAS Analytics TAG

Oznaczało to jednak, że publikacja tej informacji w Dzienniku Urzędowym musi nastąpić maksymalnie do końca czerwca. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny krok ministra i doczekaliśmy się. Zagórski podpisał komunikat w tej sprawie. Zostanie on teraz opublikowany, co oznacza, że termin 1 października staje się realny.

Podczas kontroli drogowej policja, zamiast z dokumentów, korzystać będzie z bazy danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), gdzie zawarte są wszystkie potrzebne podczas kontroli informacje - dane pojazdu, polisy OC i kierowcy. Wciąż trzeba będzie jednak mieć przy sobie prawo jazdy i dowód osobisty.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę