tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Piwko po wypadku? Bdziesz odpowiada tak, jak pijany kierowca
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Piwko po wypadku? Bdziesz odpowiada tak, jak pijany kierowca

Autor: Raff 2018.06.22, 15:58 Drukuj

Jeśli przyjdzie ci na myśl ukoić nerwy po wypadku zimnym piwem, wstrzymaj się. Już wkrótce będzie to zabronione do czasu przyjazdu policji. Albo będziesz traktowany jak pijany kierowca.

Policjanci i pokrzywdzeni w wypadkach komunikacyjnych skarżą się na sprawców, którzy, choć powodują wypadki pod wpływem alkoholu, tłumaczą potem, że pili już po zdarzeniu, aby ukoić nerwy. Dla uwiarygodnienia zdarza się, że sprawca specjalnie kupuje alkohol po zdarzeniu i stara się, by widziało go z nim jak najwięcej osób. Taka linia obrony często trudna jest do podważenia, zwłaszcza po kilku miesiącach, kiedy sprawa trafia do sądu.

NAS Analytics TAG

Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad przepisami, które zmienią ten stan rzeczy. Uczestnicy wypadku nie mogliby spożywać alkoholu do czasu przyjazdu policji. Złamanie zakazu oznaczałoby, że kierowca będzie potraktowany tak samo, jak gdyby spowodował wypadek pod wpływem alkoholu.

Oznacza to, że niezależnie czy wypadek spowodował kierowca znajdujący się pod wpływem alkoholu, czy pił on alkohol tuż po wypadku, groziłaby mu kara 4,5 roku więzienia. Jeśli wypadek miał konsekwencje w postaci śmierci poszkodowanego lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, kara wynosiłaby 12 lat więzienia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr