tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rekord prędkości motocykla napędzanego... whiskey NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rekord prędkości motocykla napędzanego... whiskey

Autor: Konrad Bartnik 2018.08.29, 14:09 Drukuj

Tak, dobrze przeczytaliście tytuł. Na słonej pustyni Bonneville napędzana alkoholem Yamaha XS 850 z 1980 roku uzyskała średnią prędkość 182 km/h.

Twórcą tego motocykla jest Ryan Montgomery z Montany, właściciel gorzelni Montgomery Distillery. Prace nad maszyną zaczął zimą, zakładając osiągnięcie średniej prędkości przejazdu w okolicach 158 km/h. W czasie ostatniej imprezy Bonneville Motorcycle Speed Trials udało się jednak uzyskać znacznie lepszy wynik - dwukrotnie 182 km/h na odcinku pomiarowym.

NAS Analytics TAG

Przerobiona Yamaha XS 850 z 1980 roku nosi nazwę "Sudden Wisdom", tak jak jeden z gatunków whiskey, produkowany przez Ryana. Paliwo do niej również pochodzi z tego zakładu - są to odpady z procesu produkcji whiskey. Znajdują się tam zanieczyszczenia, przez które substancja nie nadaje się do picia, ale wciąż jest to doskonale spalający się alkohol etylowy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę