tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ogólnopolski protest policjantów. O tym musisz wiedzieć
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ogólnopolski protest policjantów. O tym musisz wiedzieć

Autor: Raff 2018.07.10, 14:41 1 Drukuj

Dziś, 10 lipca, policjanci w całym kraju rozpoczęli akcję protestacyjną. Zamiast mandatów wystawiane będą pouczenia. Ale uwaga - dotyczy to tylko niektórych przypadków!

Jak niedawno pisaliśmy, policjanci protestują przeciwko niejasnym zasadom ich pracy, głównie zasadom awansów, niskim pensjom i naciskom na realizowanie tak zwanych targetów mandatowych.

NAS Analytics TAG

W ramach akcji protestacyjnej radiowozy zostaną oflagowane, a część wykroczeń, zamiast mandatów, karana będzie tylko pouczeniami. Wielu kierowców odebrało te zapowiedzi jako szansę na bezkarne przekraczanie prędkości. Jak zapowiadają jednak policjanci, pouczenia będą stosowane tylko tam, gdzie będzie to zgodne z prawem, czyli w przypadku drobnych wykroczeń.

Funkcjonariusze nie chcą podawać przykładów takich "drobnych wykroczeń" tłumacząc, że wszystko może zależeć od sytuacji. - Jeśli ktoś przekroczy prędkość o 20 km/h na pustej drodze poza terenem zabudowanym, możemy rozważyć pouczenie, za takie samo zachowanie w mieście na pewno damy mandat - tłumaczy jeden z pytanych przez nas policjantów.

Pouczeń możemy także spodziewać się za brak dokumentów pojazdu, nieprawidłowe parkowanie, czy nieużywanie kierunkowskazów. Jednak, jak zaznaczyli policjanci, z którymi rozmawialiśmy, w żadnym wypadku nie należy traktować tego jak zasady - wszystko zależeć będzie od sytuacji.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę